Arsenal je už podevatenácté ve finále Anglického poháru

18. 4. 2015 21:26
Fotbalisté Arsenalu porazili v semifinále Anglického poháru ve Wembley druholigový Reading 2:1 po prodloužení.
Theo Walcott slaví postup Arsenalu v poháru
Theo Walcott slaví postup Arsenalu v poháru | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu porazili v semifinále Anglického poháru ve Wembley druholigový Reading 2:1 po prodloužení. Obě branky vítězů dal Sánchez. Reprezentační kapitán Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce vítězného týmu. Arsenal postoupil do finále podevatenácté, což se žádnému jinému týmu nepovedlo. Jeho soupeř vzejde z nedělního duelu mezi Liverpoolem a Aston Villou.

Arsenal potvrdil roli favorita po 39 minutách. Özil přihrál do šestnáctky Sánchezovi, ten si zasekl míč a střelou mezi nohy překonal gólmana Federiciho.

Po přestávce ale Reading, který se nachází v druhé lize až na 19. místě, vyrovnal zásluhou McClearyho. Vrátit "Kanonýrům" vedení mohl střídající Gabriel, jeho hlavičku ale Federici vytěsnil na břevno. V závěru základní hrací doby nevyužil svoji dvojitou šanci Ramsey.

Tentýž hráč se dostal do první vážnější příležitosti prodloužení, gólman Readingu byl však pozorný. O chvíli později už ale kapituloval, Sánchezova střela z úhlu mu prošla mezi nohama. Pojistit vedení mohl Giroud, trefil však tyč.