Arsenal jen spaloval šance a čelo se mu vzdaluje

2. 2. 2016 22:40
Míč fotbalisté Arsenalu do branky Southamptonu nedostali, a tak ve 24. kole anglické Premier League pouze remizovali 0:0. Gunners tak v tabulce spadli už na čtvrté místo a na první Leicester, který přehrál Liverpool 2:0, ztrácejí pět bodů.
Olivier Giroud po zahozené šanci
Olivier Giroud po zahozené šanci | Foto: Reuters

Praha - Spousta šancí a závarů, ale míč fotbalisté Arsenalu do branky Southamptonu nedostali, a tak ve 24. kole anglické Premier League pouze remizovali 0:0. Gunners tak v tabulce spadli už na čtvrté místo a na první Leicester, který přehrál Liverpool 2:0, ztrácejí pět bodů.

Druhý zůstal po výhře 1:0 v Sunderlandu Manchester City. Na třetí pozici se posunul Tottenham, který zvítězil na hřišti Norwiche 3:0. O skóre za ním zaostává po remíze 0:0 se Southamptonem Arsenal, jehož brankář Petr Čech udržel 28. čisté konto z posledních 49 zápasů.

Na brankách v zápase Leicester - Liverpool se výraznou měrou podílela nejproduktivnější dvojice "Lišek" Mahríz - Vardy. Nejprve po hodině hry první jmenovaný poslal dalekonosný pas na Vardyho, který krásnou střelou z první překonal gólmana Mignoleta. Devětadvacetiletý forvard navíc o chvíli později přidal druhou trefu a v čele tabulky střelců je s 18 zásahy o tři góly před Lukakuem z Evertonu a Kanem z Tottenhamu. Leicester bodoval v šestém zápase za sebou.

Parádní gól Vardyho:

Během prvních 20 minut duelu mezi Arsenalem a Southamptonem se do dvou gólových šancí dostal domácí záložník Özil, hosty ale v obou situacích podržel gólman Forster. Ani hosté nebyli bez šancí, většina ale skončila mimo brankovou konstrukci.

I v druhém dějství se musel několikrát vytáhnout Forster. Nejprve si poradil s technickým pokusem Girouda, nepřekonal jej ani nadvakrát střídající Walcott. Sánchezovu střelu zase z brankové čáry vykopl záložník Ward-Prowse. Arsenal potřetí v řadě neskóroval, což se mu stalo poprvé od února 2009. Southampton počtvrté za sebou neinkasoval.

Útočník Manchesteru City Agüero potvrdil formu z posledních duelů a v 16. minutě rozhodl o výhře svého týmu v Sunderlandu, když dostal příliš prostoru uvnitř pokutového území. Argentinský kanonýr v posledních deseti zápasech v Premier League, ke kterým nastoupil, vstřelil 12 branek. Manuel Pellegrini odkoučoval 100. zápas v anglické lize, z nichž 65 jeho svěřenci vyhráli.

United slaví vítězství

Tottenham na hřišti Norwiche od začátku dominoval a už od druhé minuty vedl, když se trefil Alli. Devatenáctiletý záložník se v posledních 13 ligových zápasech přímo podílel na deseti brankách: šest jich dal a na další čtyři přihrál. V třicáté minutě navýšil náskok "Kohoutů" proměněnou penaltou Kane, jenž v závěru utkání také upravil na konečných 3:0.

Spolupráce dvou odchovanců přinesla Manchesteru United ve 14. minutě zápasu se Stoke vedení, když Borthwick-Jackson poslal do vápna přesný centr na Lingarda a ten hlavou zakončil. Manchester se na Old Trafford v první pětačtyřicetiminutovce prosadil poprvé od září.

A to rovnou dvakrát, neboť na Lingarda navázal o chvíli později Martial. Asistoval mu Rooney, jenž v druhém poločase přidal poslední branku United a v roce 2016 se zatím těší dobré formě: stihl skórovat už pětkrát a dvakrát přispěl gólovou přihrávkou.

O Evropskou ligu bojuje také West Ham, který je i po výhře 2:0 nad poslední Aston Villou na šestém místě. Crystal Palace popáté v řadě prohrál, když nestačil na Bournemouth a podlehl 1:2.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Arsenal - Southampton 0:0, Leicester - Liverpool 2:0 (60. a 71. Vardy), Norwich - Tottenham 0:3 (30. z pen. a 90. Kane, 2. Alli), Sunderland - Manchester City 0:1 (16. Agüero), West Ham United - Aston Villa 2:0 (58. Antonio, 85. Kouyaté), Crystal Palace - Bournemouth 1:2 (27. Dann - 34. Pugh, 57. Afobe), Manchester United - Stoke 3:0 (14. Lingard, 23. Martial, 53. Rooney), West Bromwich - Swansea 1:1 (90.+2 Rondón - 64. Sigurdsson).