reklama

Arsenal možná prodá i Tourého. A opět do Manchesteru

Kolo Toure by měl stát 15 milionů liber

Manchester - Stejně jako posilování Realu Madrid, tak i nákupy Manchesteru City neberou konce. A i tentokráte se ambiciózní celek zaměřil na možné přilákání nových akvizic z londýnského Arsenalu.

Po odchodu kanonýra Emmanuela Adebayora přijde v nejbližších hodinách nejspíše i o obránce Kola Tourého.

Osmadvacetiletý bek odcestoval do Manchesteru na zdravotní prohlídku a pokud jí projde, pak už by nemělo nic přestupu bránit. Arsenal pak vyinkasuje 15 milionů liber a pro Tourého je přichystána smlouva na čtyři roky.

Čtěte také: Favorit anglické ligy? Měl by jím být Manchester City

City tak reagují na poslední neúspěchy ohledně příchodu kapitána Chelsea Johna Terryho. Ten byl v minulých týdnech lámán k přestupu, nakonec se však rozhodl v Londýně zůstat.

Tým Marka Hughese měl zájem o Tourého služby již v lednu, ovšem tehdy Arsenal vyslal jasnou zprávu, že jejich hráč není na prodej. Nyní se ale situace změnila.

"Ještě není stále nic jistého. Uvidíme po dalších čtyřiadvaceti hodinách," přiznal kouč Wenger, jehož celek je nyní na soustředění v Maďarsku a odkud také Touré předčasně odcestoval zpět do Anglie.

Přečtěte si také: Terry neopustí Chelsea. Jsem a budu věrný, vzkázal

"Máme v týmu sedm stoperů a my jsme v pozici, kdy mohu některé z nich využívat i jako záložníky. Kolo je velmi kvalitním hráčem. Uvidíme proto, jak to vše skončí„" dodal.

Citizens tak i nadále zvyšují konkurenci ve svém týmu. V průběhu letního přestupového období přišli do jejich řad například Gareth Barry, Carlos Tévez, Roque Santa Cruz nebo již zmíněný Adebayor.

Všechny tyto přestupy dosud přišly klub na 55 milionů liber.

reklama