Arsenal nečekaně prohrál doma se Swansea, Rosický nehrál

11. 5. 2015 23:03
Fotbalisté Arsenalu podlehli v 36. kole anglické ligy Swansea 0:1 a po deseti zápasech prohráli.
Arsenalu zápas proti Swansea nevyšel.
Arsenalu zápas proti Swansea nevyšel. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu podlehli v 36. kole anglické ligy Swansea 0:1 a po deseti zápasech prohráli. V tabulce ztrácejí tři body na druhý Manchester City, mají však odehráno o zápas méně. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický zůstal na domácí lavičce náhradníků.

Už po čtyřech minutách hry mohl jít Arsenal do vedení, jenže Giroud po Ramseyho centru těsně minul branku. Hosté měli šanci v nastavení první půle, ale i Monterova střela z hranice vápna proletěla jen vedle tyče.

V druhé půli několikrát uchránil Swansea od gólu polský brankář Fabiański. Bývalý gólman Arsenalu zneškodnil v 65. minutě Cazorlovu střelu, posléze zasáhl i proti šancím Monreala, Sáncheze a střídajícího Walcotta.

Nakonec padl gól na druhé straně, když si v 85. minutě naskočil na Monterův centr Gomis a branková technologie rozhodčímu potvrdila, že jeho hlavičku vytáhl Ospina až zpoza čáry. Arsenal prohrál poprvé po více než třech měsících, doma naposledy nebodoval v listopadu.

V ohrožení je navíc třetí místo, které by Arsenalu vyneslo přímý postup do Ligy mistrů. Londýnský tým o něj může přijít v nedělním utkání s Manchesterem United, který na čtvrté pozici ztrácí dva body.