Arsenal o deseti podlehl Bayernu, Atlético vyloupilo Milán

19. 2. 2014 22:35
Atlético Madrid díky brance Diega Costy zvítězilo v osmifinále Ligy mistrů na hřisti AC Milán.
Javi Martínez gratuluje Tonimu Kroosovi, který právě vstřelil vítězný gól Bayernu. | Foto: Reuters

Londýn - Výhradně hostující týmy zatím vyhrávají v osmifinále Ligy mistrů. Po včerejších triumfech Barcelony na hřišti Manchesteru City a Paris St. Germain v Leverkusenu se ve středu radovali také fotbalisté Bayernu Mnichov a Atlética Madrid.

Bavorský velkoklub zvítězil na hřišti londýnského Arsenalu 2:0, když využil téměř hodinu trvající přesilovou hru po červené kartě brankáře Szczesného.

Özil odflákl pokutový kop

Do vedení ale mohl jít Arsenal. Už v 9. minutě fauloval Boateng ve vápně Mesuta Özila, jenže německý záložník nechal laxní střelou z pokutového kopu vyniknout svého krajana brankáře Neuera.

Penalta se pak pískala i na druhé straně. Osm minut před poločasem si Robben šikovně zpracoval míč kolem vyběhnuvšího gólmana Arsenalu, který ho jednoznačně podrazil. Následoval dvojí trest, penalta a červená karta. Alaba ovšem tváří v tvář náhradnímu brankáři Fabianskému vůbec netrefil branku.

Ve druhé půli hrál Bayern "házenou"

Bayern si ve druhé půli ovšem vytvořil stálou převahu a neustále v pomalém tempu utahoval smyčku před vápnem Arsenalu. Rozhodující moment přišel v 54. minutě. Lahm nabil Tonimu Kroosovi, který utaženou střelou zpoza vápna trefil naprosto přesně.

Arsenal se v oslabení vůbec k ničemu nedostal. Nic na tom nezměnil ani Tomáš Rosický, který na poslední čtvrthodinku nahradil Oxlade-Chamberlaina. Do statistik se zapsal žlutou kartou.

Výhru svěřenců trenéra Pepa Guardioly podtrhl brankou v samém závěru střídající útočník Thomas Müller.

Kanonýr Costa trefil Atléticu výhru

Atlético Madrid vstoupilo do osmifinále důležitou výhrou nad AC Milán. Na San Siru dal jediný gól utkání v 83. minutě hostující kanonýr Diego Costa.

Milán začal na San Siru mnohem lépe než favorizované Atlético, které v úvodní dvacetiminutovce dvakrát zachránila branková konstrukce. Nejprve Kaká napálil břevno a o chvíli později hlavičku Poliho vytáhl hostující brankář Courtois na tyč.

Domácí ani po změně stran neproměnili další šance, což je v závěru mrzelo. Sedm minut před koncem totiž rozhodl duel nejlepší střelec Atlética Diego Costa hlavou po rohovém kopu. Milánskému kouči Clarenci Seedorfovi tak nevyšla trenérská premiéra v soutěži, kterou jako jediný hráč v historii vyhrál se třemi různými kluby.

Úvodní zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Arsenal Londýn - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 54. Kroos, 88. Müller. Rozhodčí: Rizzoli - Stefani, Faverani (všichni It.). ČK: 37. Szczesny (Arsenal). ŽK: Sanogo, Rosický - Boateng, Mandžukič. Diváci: 58.000.

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini - Oxlade-Chamberlain (74. Rosický), Özil, Wilshere, Cazorla (39. Fabianski) - Sanogo. Trenér: Wenger.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Robben, Martínez, Thiago (79. Pizarro), Kroos, Götze - Mandžukič (64. Müller). Trenér: Guardiola.

AC Milán - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 83. Diego Costa. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.). ŽK: Abate, Bonera, Rami - Insua, Suárez, Diego Costa, López. Diváci: 65.890.

Milán: Abbiati - De Sciglio (26. Abate), Bonera, Rami, Emanuelson - Essien, De Jong - Poli (85. Constant), Kaká, Taarabt - Balotelli (78. Pazzini). Trenér: Seedorf.

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Insua - Arda Turan (74. Rodríguez), Suárez, Gabi, Koke - García (80. Adrián) - Diego Costa. Trenér: Simeone.