13. 1. 2014 23:04
Fotbalisté Arsenalu se vrací do čela anglické Premier League.
Tomáš Rosický nedohrál utkání kvůli krvácení z nosu
Tomáš Rosický nedohrál utkání kvůli krvácení z nosu | Foto: Reuters

Birmingham - Díky venkovní výhře nad Aston Villou 2:1 jdou fotbalisté Arsenalu opět do čela anglické Premier League. O góly hostů se během jedné minuty prvního poločasu postarali Wilshere a Giroud. Po přestávce jen snížil Benteke.

Pouze zhruba čtvrt hodiny odehrál český záložník Tomáš Rosický , jenž začal v dresu Arsenalu na lavičce. Trenér Arséne Wenger ho na hřiště poslal 20 minut před koncem, reprezentační kapitán ovšem po deseti minutách schytal ránu do nosu a musel si nechat zranění ošetřit. Krvácení se ovšem zastavit nepodařilo a Rosický musel nakonec vystřídat.

Snížení pro Aston Villu zařídil aktivní Christian Benteke, jenž se v 76. minutě trefil hlavou po krásném centru Matthewa Lowtona poprvé od loňského září. Jeho další pokusy v závěru duelu vykryl brankář Wojciech Szczesny.