Vedoucí Chelsea remizovala, Arsenal po dvou prohrách zabral

Aktualizováno 29. 11. 2014 21:03
Arsenal v Premier League po dvou porážkách vyhrál na hřišti West Bromwiche 1:0, Chelsea remizovala v Sunderlandu 0:0.
Welbeck a Giroud slaví gól Arsenalu
Welbeck a Giroud slaví gól Arsenalu | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea v Premier League potřetí v sezoně ztratili body, když ve 13. kole remizovali na hřišti Sunderlandu 0:0. Zůstávají ale v čele tabulky se sedmibodovým náskokem na Southampton, jenž má zápas k dobru. Reprezentační brankář Petr Čech sledoval zápas z lavičky.

Po dvou porážkách zabrali hráči Arsenalu, kteří vyhráli 1:0 na hřišti West Bromwiche. Stačil jim k tomu jediný gól Dannyho Welbecka ze 60. minuty. Český reprezentační záložník Tomáš Rosický do duelu nezasáhl.

Manchester United porazil Hull 3:0 a je na čtvrtém místě, zranil se mu však Ángel di María.

Zněly tyčky, gól ale nepadl

V prvním poločase zápasu mezi Sunderlandem a Chelsea si připsaly oba celky střelu, jež skončila na brankové konstrukci. Nejprve záložník "Blues" Willian přízemním pokusem trefil levou tyč, na druhé straně se k odraženému míči dostal Vergini, při snaze překonat Courtoise ale orazítkoval břevno.

Zajímavé šance si domácí vypracovali v závěru utkání, stav ale zůstal bez branek. Chelsea naposledy nedokázala skórovat na hřišti soupeře v březnu, zároveň se jí ale povedlo poprvé v sezoně udržet venku čisté konto. Sunderland v probíhajícím ligovém ročníku už počtvrté remizoval 0:0.

Arsenalu stačil jeden gól

V prvním poločase nevyslali hráči West Bromwiche jedinou střelu, Arsenal se však navzdory převaze neprosadil. Po hodině hry ale "Kanonýry" dostal do vedení třetí ligovou trefou v sezoně Welbeck, který si ve vápně naskočil na Cazorlův centr.

V 81. minutě se dostal do šance nejlepší střelec domácích Berahino, trefil však pouze břevno. West Bromwich tak poosmé v řadě nedokázal Arsenal v lize porazit.

United nezastavilo ani zranění Di Maríi

Už ve 14. minutě duelu mezi Manchesterem United a Hullem musel kvůli zranění odstoupit Di María. "Rudí ďáblové" si přesto se soupeřem z opačného konce tabulky poradili. Skóre otevřel o dvě minuty později Chris Smalling, pro kterého to byl třetí gól v Premier League, z toho dvakrát se trefil do sítě Hullu.

Na 2:0 zvýšil po van Persieho přihrávce Wayne Rooney, který si připsal pátou trefu v sezoně. Robin van Persie se nakonec sám prosadil v 66. minutě, z gólu za Manchester se radoval poprvé od 26. října. United se proti Hullu daří, porazili jej podesáté za sebou.

Černá série Newcastlu pokračuje

West Ham zdolal zásluhou Aarona Creswella Newcastle 1:0 a posunul se na pátou pozici. "Strakám" se nepovedlo vyhrát pošesté za sebou. Stejným poměrem uspěl také Liverpool, o jehož výhře nad Stoke rozhodl v 85. minutě Glen Johnson, který dorazil Lambertovu střelu, jež se odrazila od břevna. Stoke nevyhrálo na stadionu Anfield potřicáté v řadě a v posledních devíti utkáních na hřišti Liverpoolu nevstřelilo jediný gól.

Swansea remizovala s Crystal Palace 1:1. Po čtvrthodině hry otevřel skóre Wilfried Bony, se šesti brankami nejlepší střelec "Labutí", o deset minut později ale z penalty vyrovnal Mile Jedinak. Australský záložník se trefil v posledních osmi duelech pětkrát.