West Ham se Součkem v sestavě prohrál, Arsenal po restartu čeká na první body

Aktualizováno 20. 6. 2020 22:54
Fotbalisté West Hamu podlehli ve 30. kole anglické ligy na svém stadionu 0:2 Wolverhamptonu. Reprezentační záložník Tomáš Souček odehrál v domácím dresu celý zápas.

Arsenal neuspěl ani v druhém utkání po restartu soutěže, na hřišti Brightonu neudržel vedení a prohrál 1:2 gólem z páté minuty nastaveného času. Leicester remizoval po divokém závěru na hřišti Watfordu 1:1.

Souček nastoupil ve středu zálohy po boku kapitána Marka Nobla. "Kladiváři" si ale mnoho šancí ke skórování nevytvořili a naopak dvakrát inkasovali v druhém poločase. Nejprve se hlavou trefil nejlepší střelec "Vlků" Raúl Jiménez a výsledek střelou z voleje zpečetil střídající Pedro Neto.

West Ham se tak může v případě bodového zisku Bournemouthu ve večernímu zápase s Crystal Palace propadnout na sestupové příčky. Wolverhampton se v neúplné tabulce bodově dotáhl na pátý Manchester United.

Arsenal v Brightonu vedl od 68. minuty po technickém obstřelu Nicolase Pépého. O sedm minut později ale srovnal po závaru před bránou domácí kapitán Lewis Dunk a už po uplynutí avizovaného čtyřminutového nastavení rozhodl střelou na přední tyč Neal Maupay.

Brighton prolomil desetizápasovou sérii bez vítězství. "Kanonýři" nevyhráli venku už sedm ligových utkání v řadě a zůstali ve středu tabulky.

Favorizované "Lišky" poslal do vedení v 90. minutě parádní křížnou střelou levý obránce Ben Chilwell, Watford ale dokázal ještě odpovědět. V polovině pětiminutového nastavení se odrazil míč po rohovém kopu ke Craigu Dawsonovi a ten "nůžkami" překonal brankáře Kaspera Schmeichela.

Leicester zůstal na třetím místě a na příčce zajišťující Ligu mistrů udržel osmibodový náskok před pátým Manchesterem United. Watford je šestnáctý a jen bod ho dělí od sestupového pásma.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Watford - Leicester 1:1 (90.+3 Dawson - 90. Chilwell), Brighton - Arsenal 2:1 (75. Dunk, 90.+5 Maupay - 68. Pépé), West Ham United - Wolverhampton 0:2 (73. Jiménez, 84. Neto), Bournemouth - Crystal Palace 0:2 (12. Milivojevič, 23. Ayew).

1. Liverpool 29 27 1 1 66:21 82
2. Manchester City 29 19 3 7 71:31 60
3. Leicester 30 16 6 8 59:29 54
4. Chelsea 29 14 6 9 51:39 48
5. Manchester United 30 12 10 8 45:31 46
6. Wolverhampton 30 11 13 6 43:34 46
7. Sheffield United 29 11 11 7 30:25 44
8. Tottenham 30 11 9 10 48:41 42