Arsenal rozstřílel Aston Villu, Rosický hrál dvacet minut

1. 2. 2015 16:40
Fotbalisté Arsenalu deklasovali v utkání 23. kola anglické ligy Aston Villu 5:0, záložník Tomáš Rosický nastoupil na závěrečných dvacet minut.
Arsenal si užil vysoké kanonády
Arsenal si užil vysoké kanonády | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu deklasovali v utkání 23. kola anglické ligy Aston Villu 5:0. Přestože kouč Arséne Wenger chválil záložníka Tomáše Rosického po vítězném utkání Anglického poháru v Brightonu, český reprezentant dostal šanci až od 70. minuty. Southampton prohrál se Swansea 0:1, v 83. minutě rozhodl Shelvey.

Už v osmé minutě potvrdil útočník Giroud formu z posledních zápasů a po Özilově povedené přihrávce za obranu vstřelil pátý gól v šesti utkáních. Zdvojnásobit náskok mohl v ještě v prvním poločase Cazorla, trefil však pouze tyč.

V 56. minutě si Giroud a Özil vyměnili role, francouzský fotbalista vyslal bývalého hráče Realu Madrid do šance a německý mistr světa s přehledem překonal gólmana Guzana. Özilovi se proti birminghamskému celku daří, v této sezoně se přímo podílel na čtyřech brankách Arsenalu, a to vždy právě proti Aston Ville.

Poprvé v tomto ročníku Premier League nastoupil Theo Walcott v základní sestavě londýnského týmu a v 63. minutě zvýšil na 3:0. Jedenáct minut nato fauloval Guzan v pokutovém území střídajícího Akpoma, Cazorla penaltu nekopl úplně přesvědčivě, americký brankář ji přesto nedokázal zneškodnit. V nastavení uzavřel na konečných 5:0 obránce Bellerín.

Arsenal potřetí za sebou v lize zvítězil a bodově se dotáhl na čtvrtý Southampton. Aston Villa neskórovala už v šesti utkáních Premier League, což se jí stalo poprvé v historii.

V prvním poločase duelu mezi Southamptonem a Swansea dominovali domácí, Fabianski ale "Labutě" udržel ve hře. V druhém dějství se nejprve do dvou velkých šancí dostali hosté, Shelvey dokonce trefil tyč. Dvaadvacetiletý záložník se nakonec dokázal prosadit a povedenou dalekonosnou střelou v 83. minutě utkání rozhodl. V závěru měl šanci vyrovnat Mané, obránce hostů Williams ale pohotově zakročil.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Arsenal - Aston Villa 5:0 (8. Giroud, 56. Özil, 63. Walcott, 75. Cazorla z pen., 90.+2 Bellerín), Southampton - Swansea 0:1 (83. Shelvey).

1. Chelsea 23 16 5 2 52:20 53
2. Manchester City 23 14 6 3 46:23 48
3. Manchester United 23 12 7 4 39:22 43
4. Southampton 23 13 3 7 37:17 42
5. Arsenal 23 12 6 5 44:25 42
6. Tottenham 23 12 4 7 35:30 40
7. Liverpool 23 11 5 7 33:27 38
8. West Ham United 23 10 6 7 35:27 36