20. 3. 2010 21:33
Portsmouth zaskočil Hull, vyhrál 3:2
Tottenhamu se daří
Tottenhamu se daří | Foto: Reuters

Londýn - Minimálně na jeden den se do čela Premier League posunuli fotbalisté Arsenalu Londýn, kteří v sobotním zápase 31. kola porazili West Ham 2:0 a předstihli Manchester United.

Výsledek prestižního londýnského derby neovlivnilo ani vyloučení domácího Vermaelena z konce první půle.

Emirates Stadium se radovalo z první branky už po pěti minutách, kdy se nemýlil Demilson. Hosté pak přidali na tempu a ve 44. minutě měli jedinečnou šanci k vyrovnání skóre.

Vermaelen musel předčasně do šaten a po jeho faulu kopal West Ham penaltu. Diamanti však selhal.

Čtěte dále: Krach v Lize mistrů. Nevadí, Chelsea teď chce double

Arsenal zdárně odolával atakům soupeře a nakonec i on kopal pokutový kop. Po ruce Upsona si míč vzal kapitán Fabregas a patnáctou letošní trefou zajistil "Kanonýrům" definitivní zisk tří bodů.

Tomáš Rosický po zranění zůstal pouze na lavičce náhradníků. Radoslav Kováč odehrál v záloze West Hamu sedmdesát minut.

Tottenham je čtvrtý

Fotbalisté Tottenhamu si pojistili čtvrté místo v tabulce anglické nejvyšší soutěže. V sobotním utkání 31. kola porazili Stoke na jeho hřišti 2:1 a na před pátým Livepoolem mají náskok pěti bodů.

Poslední Portsmouth možná bude litovat, že mu bylo odečteno kvůli konkurzu deset bodů.

Tentokráte si totiž výběr kouče Granta poradil s dalším adeptem na sestup Hullem, jehož díky výbornému závěru porazil 3:2, když ještě tři minuty před koncem prohrával.

Klopýtla naopak Aston Villa bojující o evropské poháry - doma jen remizovala s Wolves 2:2, když oba góly domácích dal kanonýr Carew.

Aston Villa - Wolverhampton 2:2