Arsenal smetl Stoke, Rosický přihrál na gól

11. 1. 2015 16:33
Tomáš Rosický v anglické lize přispěl asistencí k výhře Arsenalu 3:0 nad Stoke.
Hráči Arsenalu slaví Sáchezův gól
Hráči Arsenalu slaví Sáchezův gól | Foto: Reuters

Praha - Podruhé za sebou se Tomáš Rosický objevil v základní sestavě Arsenalu při zápase Premier League a k výhře ve 21. kole nad Stoke 3:0 přispěl gólovou přihrávkou na trefu Alexise Sáncheze. Ten zvyšoval ve 33. minutě na 2:0, třetí gól přidal tentýž hráč krátce po přestávce.

Pátý Arsenal se tak na chvíli bodově dotáhl na Southampton, jenže ten si podvečerním utkání poradil s Manchesterem United 1:0 a poskočil už na třetí místo.

Rosický nastoupil v základní sestavě Gunners počtvrté za posledních pět soutěžních zápasů Arsenalu a od začátku byl hodně vidět. Střelu českého záložníka vyrazil brankář Begovič na roh, po němž už v šesté minutě po Sánchezově centru přesně hlavičkoval Koscielny.

Ve 33. minutě si Sánchez vyměnil míč s Rosickým, protáhl se mezi obránci a trefil se přesně k tyči. Letní posila z Barcelony pak čtyři minuty po změně stran skórovala podruhé z přímého kopu. Sánchez za "Kanonýry" nastřílel už 18 gólů. Stoke na půdě Arsenalu prohrálo třináctý soutěžní duel za sebou.

Southampton ukončil desetizápasovou sérii United bez porážky a v tabulce na něj má dvoubodový náskok. O vítězství na Old Trafford rozhodl v 69. minutě střídající Srb Tadič jedinou střelou zápasu mezi tři tyče. "Saints" zvítězili na manchesterském stadionu v nejvyšší soutěži poprvé od roku 1988.