29. 10. 2007 8:57
Liverpool prochází krizí
Arséne Wenger svému mužstvu věří
Arséne Wenger svému mužstvu věří | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - Šlágr 11. kola anglické Premier League mezi Liverpoolem - Arsenalem skončil remízou. Do 65. minuty byl na hřišti i český reprezentační kapitán Tomáš Rosický.

Domácí "Reds" se dostali do vedení už v sedmé minutě poté, co se přesně trefil z přímého kopu kapitána Liverpoolu Steven Gerrard. Spravedlivou dělbu bodů zařídil v 80. minutě Španěl Cesc Fabregas, který mohl utkání i rozhodnout - v samém závěru však trefil pouze tyč Reinovy brány.

Po zápase se Arséne Wenger vyjádřil pro agenturu Reuters: "Byl jsem si jistý naší výkonností od začátku ligy a doufám, že jsme v neděli přesvědčili i ty, kteří nám moc nevěřili. Do konce soutěže sice zbývá ještě spousta času, ale podle mého názoru máme šanci Premier League vyhrát."

Dále čtěte:

"V Liverpoolu jsme byli lepším mužstvem. Hráli jsme přesně to, co jsme potřebovali. Plně jsme využívali naši technickou hry a dobrý pohyb. Jen škoda, že jsme nezvítězili," řekl Wenger.

Arsenal remízou na hřišti Liverpoolu zakončil úspěšný týden, když ve středu dokázal porazit v Lize mistrů pražskou Slavii rekordně 7:0.

Liverpool ztrácí, Benitez pod tlakem

Naopak zápas s londýnským klubem příliš nevyšel manažerovi Liverpoolu Benitézovi. Španěl zariskoval, do utkání poslal dva "čerstvě" vyléčené hráče Fernando Torresa a Xabiho Alonsa. Ani jedno ze střídání mu však nevyšlo, oba dva hráči se v zápase znovu zranili.

Na rozdíl od Arsenalu se Liverpool v současné době trápí, nedělní nepříjemná remíza a středeční nečekané selhání v tureckém Istanbulu v zápase Ligy mistrů jen nahrály Benitézovým odpůrcům, kteří mu vyčítají špatné nákupy a nevhodně poskládaný tým.

"Ke konci zápasu s Arsenalem jsme měli hodně problémů, ale je  v podstatě škoda, že utkání skončilo remízou. Měli jsme dvě nebo tři gólové šance, a kdybychom skórovali, zápas by asi skončil jinak. Moji hráči nechali na hřišti vše, všichni pracovali velmi tvrdě a na doraz, ale na vítězství to nestačilo," popisoval Benitéz agentuře Reuters.

Bolton stále bez výhry

Ani nový trenér Gary Megson nepřerval remízovou sérii Boltonu, který tentokrát získal bod ze zápasu s Aston Villou. Za birminghamský klub nastoupil do druhé půle i český hráč Patrik Berger.

Góly Artety a Yakuba zařídily vítězství Evertonu v Derby a nový trenér Tottenhamu Juande Ramos musel spolknout trpkou pilulku v podobě porážky jeho týmu s Blackburnem 0:1.

Výsledky :
Bolton - Aston Villa 1:1 (21. Anelka - 57. Moore), Derby - Everton 0:2 (26. Arteta, 63. Yakubu), Tottenham - Blackburn 1:2 (49. Keane z pen. - 60. McCarthy, 90. Samba), Liverpool - Arsenal 1:1 (6. Gerrard - 80. Fabregas).