2. 9. 2012 19:05
Spolupráce Lukase Podolského a Santiho Cazorly vynesla Kanonýrům tři body.
Robin van Persie.
Robin van Persie. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Arsenalu slaví první vítězství v novém ročníku anglické Premier League. Gunners ve třetím utkání vůbec poprvé skórovali a díky trefám letních posil Podolského a Cazorly ovládly šlágr kola na půdě Liverpoolu.

Svěřenci Arsena Wengera potvrdili, že se jim proti Reds dlouhodobě daří. Liverpool dokázal Kanonýry v posledních deseti vzájemných zápasech porazit pouze jedinkrát.

Tým Brendana Rogerse odstartoval do soutěže katastrofálně a se ziskem jediného bodu se krčí u dna ligové tabulky. Naopak Gunners ještě neprohráli a dokonce zatím ani jednou neinkasovali.

Cazorla řádil, předvedl dvě krásné akce

Domácí začali na Anfield Road pochopitelně aktivněji, hosté však vyráželi k nebezpečným rychlým brejkům. Jeden z nich po půlhodině hry parádně odstartoval Santi Cazorla, do vápna pak uličkou vyslal Podolského a ten svou gólovou přízemní střelu otřel o nohu Pepeho Reiny.

Ještě v první půli mohl vyrovnat teprve sedmnáctiletý Sterling, ale trefil pouze tyč Mannoneho branky.

Liverpool ve druhé půli vystupňoval tlak, ale paradoxně inkasoval podruhé. Skvělou akci ve středu pole předvedl opět Cazorla, narazil si míč s Podolskim a z úhlu nachytal nepřipraveného Reinu.

Snaha Reds o zdramatizování zápasu už přišla vniveč, velkou šanci neproměnil střídající Shelvey. Šlágr kola tak ovládl Arsenal.

Van Persie otočil v závěrečné pětiminutovce

Vyhrál i Manchester United, i když to na hřišti nováčka Southamptonu dlouho vypadalo na druhou porážku ze tří utkání. Rudí ďáblové prohrávali po brance Lamberta, který v 16. minutě překonal Lindegaarda hlavou. O sedm minut později vyrovnal Robin van Persie. Svým typickým způsobem si ve vápně sklepl hrudí míč a levačkou nedal domácímu brankáři šanci.

Southampton šel po přestávce znovu do vedení. Evra uklouzl ve vápně a Schneiderlin měl relativně snadnou pozici. Van Persie mohl vyrovnat, ale neproměnil pokutový kop. Domácí drželi naději na obrovský úspěch až do 87. minuty, pak ovšem dvakrát neuhlídali van Persieho a nizozemský kanonýr vystřílel favoritovi výhru.

Nizozemský snajpr se rázem vyhoupl do čela tabulky střelců Premier League. Vstřelil čtyři góly, stejně jako Španěl Michu ze Swansea.

Liverpool - Arsenal 0:2
 (31. Podolski, 68. Cazorla)

Liverpool: Reina - Johnson, Škrtel, Agger, Jose Enrique - Sahin (67. Shelvey), Gerrard, Allen - Borini (54. Downing), Suarez, Sterling

Arsenal: Mannone - Jenkinson, Vermaelen (90. Koscielny), Mertesacker, Gibbs - Arteta, Diaby, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (73. Ramsey), Giroud, Podolski (82. Santos).

Newcastle - Aston Villa 1:1 (59. Ben Arfa - 22. Clark), Southampton - Manchester United 2:3 (16. Lambert, 56. Schneiderlin - 23., 87. a 90.+2 Van Persie).