reklama

Arsenal už titul nezíská. Wenger: Asi už skončíme třetí

Bučení na Adebayora? Motivovalo ho to, říká Wenger

Londýn - Český záložník Tomáš Rosický letos trofej pro vítěze Premier League nad hlavu nepozvedne.

Londýnský Arsenal ztratil v sobotu i poslední teoretickou šanci na vítězství v domácí soutěži, když po domácí remize s Manchesterem City 0:0 ztrácí na vedoucí Manchester United sedm bodů. Ve hře je však už jen bodů šest.

"Byl to neobvyklý zápas," uvedl na stránkách Skysports Wenger.

Čtěte také: Manchester se vrátil do čela. Naděje Arsenalu zhasla

"Soupeř hrál spíše na protiútoky, ale když víte, jak to zastavit, pak nemáte moc problémů. My jsme si vytvořili pár šancí, Manchester City si naopak nevytvořil vůbec nic. Zaměřil se především na defenzivu a my jsme nedokázali vstřelit vedoucí gól."

Wenger byl zklamán, že fanoušci bučeli na Emmanuela Adebayora. Ten strávil v klubu několik předchozích sezon, nicméně se na konci minulé sezony nepohodl s koučem a odešel právě do City.

Aby toho nebylo málo, v prvním vzájemném utkání dal Arsenalu gól, a následně přeběhl celé hřiště, aby mohl slavit před sektorem jejich fanoušků. V duelu ještě tvrdě fauloval van Persieho, kterému šlápl na hlavu.

Wenger nicméně žádal fanoušky, aby svého bývalého útočníka přivítali bez možné zášti. Nestalo se tak, každý Adebayorův kontakt s míčem byl doprovázen bučením.

"Co s tím mohu udělat? Přál jsem si před zápasem, aby ho respektovali, takže víte, co si o tom asi myslím. Jeho to navíc vyburcovalo. Byl motivovaný a natěšený. Vyhrál pro svůj tým spoustu důležitých balonů."

Arsenal tak nejspíše ukončí ročník na třetím místě. Čtvrtý Tottenham na něj totiž ztrácí osm bodů, má však jeden zápas k dobru.

"Na devadesát procent už budeme tretí," dodal francouzský trenér.

reklama