Chelsea s Courtoisem vyhrála, Arsenal remizoval s Citizens

Aktualizováno 13. 9. 2014 20:50
Arsenal ve 4. kole Premier League remizoval s Manchesterem City 2:2.
Jack Wilshire se raduje z vyrovnávací branky na 1:1
Jack Wilshire se raduje z vyrovnávací branky na 1:1 | Foto: Reuters

Praha - Už třetí remízu v řadě si ve 4. kole Premier League připsali fotbalisté Arsenalu. Ve šlágru s Manchesterem City doma nejprve prohrávali, ještě osm minut před koncem vyhrávali, nakonec se oba ambiciózní celky rozešly smírným výsledkem 2:2. V závěru domácí dvakrát zachránila tyč.

Český reprezentant Tomáš Rosický nebyl pro utkání připraven ani na lavičce.

Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance otočila duel se Swansea a zvítězila 4:2 zejména díky hattricku Diega Costy.

Divoké dostihy na Arsenalu

V základních sestavách obou týmů debutovaly nové posily. V dresu Arsenalu se představil útočník Danny Welbeck, na druhé straně poprvé nastoupil dlouholetý hráč Chelsea Frank Lampard, který však odehrál pouze první poločas a inkasoval žlutou kartu.

Do první šance se dostal právě Welbeck, ale jeho lob přes brankáře Harta skončil na tyči. Skóre tak otevřelo City, když se po centru Jesúse Navase prosadil Agüero a připsal si třetí branku v sezoně.

Arsenal po přestávce dokázal skóre otočit. Nejprve v 63. minutě Ramsey v šestnáctce po zemi přihrál Wilsherovi, jenž z úhlu překonal Harta a oslavil svůj první gól v sezoně. O jedenáct minut později hlavičkoval Wilshere do vápna přímo na Sáncheze a ten skóroval z první.

City se ale podařilo vyrovnat po hlavičce Demichelise a v závěru mohl obhájce titulu strhnout vítězství na svou stranu. Kolarov s Džekem však trefili jen tyč a když Nasriho gól neplatil pro ofsajd, Arsenal si prodloužil domácí neporazitelnost na 20 zápasů za sebou.

"Jsem s výsledkem spokojený. Myslím, že tento rok pro nás bude velmi obtížné obhájit titul, všechny týmy nás chtějí porazit," konstatoval po zápase kouč City Manuel Pellegrini, jenž nebyl spokojený s výkonem rozhodčího Marka Clattenburga. "Ani jeden z gólů Arsenalu neměl být uznán," uvedl.

Chelsea po vlastním gólu doháněla

Souboj dvou týmů, které jako jediné získaly po úvodních třech kolech plných devět bodů, nezačal dobře pro Chelsea. V brance londýnského celku opět dostal před Petrem Čechem přednost Courtois a už v 11. minutě ho překonal spoluhráč John Terry, který si srazil centrovaný míč do vlastní sítě.

Chelsea se do tempa dostala až v poslední čtvrthodině prvního poločasu, její tlak vyústil v branku ve 45. minutě. Cesc Fábregas namířil rohový kop přímo na Diega Costu, jenž hlavou překonal Fabianského. Fábregas se tak stal prvním hráčem v historii anglické ligy, který si v šesti zápasech v řadě připsal asistenci. V 56. minutě Chelsea převzala vedení na svoji stranu a opět po spolupráci Fábregase s Costou.

Na 3:1 zvýšil znovu Costa, tentokrát roli asistenta zastal střídající Ramires. Španělský útočník tak vstřelil sedm branek ve čtyřech utkáních. V 81. minutě se poprvé v dresu Chelsea prosadil francouzský útočník Loic Rémy, stačilo mu k tomu pouhých devět minut na hřišti. Na konečných 4:2 upravil v 86. minutě záložník Jonjo Shelvey.

Aston Villa zaskočila Liverpool

Aston Ville se vstup do nové sezony vydařil, po třech kolech měla na kontě sedm bodů. Povedl se jí také začátek utkání v Liverpoolu; již v deváté minutě se prosadil Gabriel Agbonlahor, jenž za Mignoletova záda dorazil Senderosovu hlavičku. Sedmadvacetiletý útočník, který v Aston Ville působí od roku 2005, se trefil podruhé v sezoně.

Liverpool si vytvořil stálejší tlak až v druhé části prvního poločasu, obrana hostů však byla neprostupná. Stejný obraz hry platil i v druhém dějství, Aston Villa ubránila nejtěsnější vítězství i s trochou štěstí, když Coutinho trefil v závěru utkání tyč. "Villains" tak jsou po čtvrtém kole na druhém místě v tabulce Premier League za Chelsea.