Arsenal opouští boje o titul, Liverpool opět vyhrál

6. 4. 2014 16:40
Série ztrát Arsenalu v Premier League se rozrostla o čtvrtý zápas. Ve 33. kole londýnský celek prohrál 0:3 na hřišti pátého Evertonu. Ten se Arsenalu přiblížil na rozdíl jediného bodu.
Arsenal zřejmě definitivně přišel o šanci na titul, u porážky v Evertonu byl i Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Praha - Série ztrát Arsenalu v Premier League se rozrostla o čtvrtý zápas. Ve 33. kole londýnský celek prohrál 0:3 na hřišti pátého Evertonu.

Ten se díky šesté výhře v řadě přiblížil čtvrtému Arsenalu na rozdíl jediného bodu, čímž zvýšil své naděje na účast v Lize mistrů. Naopak Arsenal zřejmě definitivně vypadává z bojů o titul.

Ve vítězné jízdě pokračuje městský rival Evertonu Liverpool, který zvítězil podeváté za sebou. Tentokrát vyhrál díky úspěšným penaltám Steveho Gerrarda 2:1 nad West Hamem.

Everton rozhodl v první půli

Everton, který čekal na triumf nad Arsenalem od roku 2007 dlouhých 14 zápasů, dnes za třemi body vykročil už ve 14. minutě, kdy pokus Romelua Lukakua dorazil do sítě Steven Naismith. Za dvacet minut přidal druhý gól po sólové akci Lukaku.

V 61. minutě pak ukončil naděje Arsenalu na bodový zisk vlastní trefou Mikel Arteta.

Gerrardovy penalty

Liverpool poslal do vedení Gerrard z první penalty ve 44. minutě po ruce Jamese Tomkinse, West Ham se však postaral o kontroverzní vyrovnání ještě v nastavení první půle. Útočník Andrew Carroll ve vzdušném souboji rukou vrazil do brankáře Simona Mignoleta, kterému vypadl míč přímo před skórujícího Guye Demela.

Nejofenzivnější tým soutěže ale nakonec své deváté ligové vítězství za sebou přece jen vybojoval, když Gerrard uspěl při další penaltě po faulu brankáře Adriana na Jona Flanagana. Kapitán dal celkově 90. gól Liverpoolu v této sezoně Premier League a svůj desátý z pokutového kopu. Selhal jen jednou.

Nejspíš klíčový souboj o titul čeká Liverpool příští víkend proti Manchesteru City. Ten je zatím třetí se čtyřbodovým mankem a má dvě utkání k dobru. Případná výhra Liverpoolu by ale znamenala, že by "Reds" měli situaci ve vlastních rukou.