Aktualizováno 29. 8. 2015 20:37
Výsledky anglické fotbalové Premier League.
Petr Čech (vlevo) v zápase s Newcastlem.
Petr Čech (vlevo) v zápase s Newcastlem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 4. kole anglické fotbalové ligy na stadionu Newcastlu 1:0 a zaznamenali druhé vítězství v sezoně. Český brankář Petr Čech po pondělní bezbrankové remíze s Liverpoolem podruhé za sebou neinkasoval.

Naopak doma prohrály dva favorizované týmy: Chelsea podlehla Crystal Palace 1:2, Liverpool nestačil na West Ham (0:3). Tabulku vede po čtvrté výhře Manchester City.

Arsenalu pomohl vlastní gól Colocciniho

Arsenalu zápas na severu Anglie ulehčilo vyloučení Mitroviče už po 16 minutách. Domácí útočník šlapákem tvrdě zajel do Coquelina a šel rovnou pod sprchy. V prvním poločase ovšem hosté početní převahu nevyužili, ve dvou velmi dobrých šancích selhal Theo Walcott a Thavinův zákrok na Bellerína hlavní rozhodčí jako penaltový neposoudil.

Sedm minut po přestávce už Arsenal šel do vedení. Dělovku Ramseyho ještě Krul vyrazil, ale jen k Oxlade-Chamberlainovi, jehož křížnou střelu do vlastní sítě nešťastně tečoval domácí kapitán Coloccini. Byl to už druhý vlastní gól, který Arsenalu v této sezoně pomohl. Sami dali "Kanonýři" jediný.

Newcastle se už v deseti hráčích na žádný větší tlak ani gólové šance nezmohl, na Čecha dokonce nevyslal jedinou střelu.

V čele tabulky je Manchester City, který i ve čtvrtém zápase sezony neinkasoval a porazil Watford 2:0. Poprvé se v dresu City prosadil Raheem Sterling, druhý gól domácích přidal Fernandinho. Včetně minulé sezony vyhráli svěřenci Manuela Pellegriniho už deset ligových zápasů v řadě.

Mourihno se místo oslav jubilea mračil

Druhé místo překvapivě patří Crystal Palace, který zkazil kouči Chelsea Josému Mourinhovi jeho dvoustý zápas v Premier League a připravil mu teprve druhou porážku ve 100 domácích utkáních.

Dlouho se na Stamford Bridge dařilo především brankářům, jak domácí Courtois, tak hostující McCathy své týmy několikrát podrželi. Branky začaly padat až v poslední půlhodině. Nejprve skóre otevřel Bakary Sako, který jen o chvíli předtím vykopl z brankové čáry hlavičku domácího Cahilla. Chelsea sice po hlavičce Falcaa vyrovnala, jenže o chvíli později zajistil Palace tři body Joel Ward.

Chelsea má po čtyřech kolech pouze čtyři body, hůře cestu za obhajobou titulu začal pouze Blackburn v roce 1995.

"Gratuluji Palace, je to pro ně výborný výsledek, zároveň podali velmi dobrý výkon. Ale my jsme si prohrát nezasloužili, měli jsme dost šancí, aby zápas skončil remízou. Ta by byla zasloužená, ačkoliv i tak by to pro nás bylo málo," řekl Mourinho.

"Několik našich hráčů nepodalo výkon na odpovídající úrovni a v tom případě jsou všechny zápasy v Premier League těžké. Letos bude možná těžší hrát proti týmům, které nehrají o titul. Většina jich má velmi kvalitní kádry, ukázal to dnes i West Ham, když porazil Liverpool," zmínil Mourinho další překvapení.

Liverpool inkasoval už ve třetí minutě

Liverpoolu se nepovedl úvod zápasu s West Hamem, prohrával už po třech minutách, kdy se trefil Lanzini. Po půlhodině přidal druhý gól londýnského týmu Mark Noble a svěřenci Brendana Rodgerse už reagovat nedokázali. Naopak v nastavení přidal třetí gól West Hamu Sakho. Oba týmy dohrávaly v deseti, červenou kartu viděli domácí Coutinho i hostující Noble.

Dvě červené karty padly také ve Stoke, obě viděli hráči domácích ještě v první půli. Nejprve šel pod sprchy Afellay, o chvíli později také Adam. Hostující West Brom toho dokázal využít a po brance Rondona vyhrál 1:0.

Anglická fotbalová liga - 4. kolo:

Newcastle - Arsenal 0:1 (52. vlastní Coloccini), Aston Villa - Sunderland 2:2 (11. z pen. a 41. Sinclair - 8. M'Vila, 52. Lens), Bournemouth - Leicester 1:1 (24. Wilson - 86. Vardy z pen.), Chelsea - Crystal Palace 1:2 (80. Falcao - 65. Sako, 81. Ward), Liverpool - West Ham United 0:3 (3. Lanzini, 29. Noble, 90.+2 Sakho), Manchester City - Watford 2:0 (47. Sterling, 56. Fernandinho), Stoke - West Bromwich 0:1 (45.+3 Rondon), Tottenham - Everton 0:0.