Arsenal ztratil výhru s Evertonem, přesto vede o pět bodů

8. 12. 2013 18:58
Střídající Tomáš Rosický se v závěru podílel na vedoucí brance, mladík Deulofeu ovšem vzápětí srovnal.
Mesut Özil se raduje z branky, kterou vstřelil Evertonu
Mesut Özil se raduje z branky, kterou vstřelil Evertonu | Foto: Reuters

Londýn - Nedělní šlágr anglické Premier League mezi prvním Arsenalem a pátým Evertonem skončil remízou 1:1. Kanonýři sice v 15. kole soutěže ztratili body, v tabulce ale zvýšili svůj náskok na pět bodů před druhým Liverpoolem a třetí Chelsea.

Branky padaly až v závěrečné desetiminutovce. Na vedoucí trefě německého středopolaře Mesuta Özila se podílel pěkným pasem střídající Tomáš Rosický, o pár minut později ale vyrovnal zázračný mladík Deulofeu.

Toffees zůstávají na pátém místě, ale stále jsou jediným týmem anglické ligy, který letos prohrál jen jediný zápas.

Rosický se dostal na hřiště až v 68. minutě, kdy Arsene Wenger vystřídal hned tři hráče najednou. Změny se vyplatily a dva náhradníci hráli důležitou roli při akci, která vedla k úvodnímu gólu.

Český záložník ve středu pole zasekl míč a poslal do vápna skvostný pas, který Theo Walcott vrátil hlavou na malé vápno. Giroud ještě promáchl, Özil už ovšem napálil míč pod břevno.

Euforie na londýnském stadionu vydržela pouhé čtyři minuty. Kmenový hráč Barcelony Gerard Deulofeu byl na hřišti jen pár chvil, si ve vápně pohrál s míčem a utěšenou ranou na zadní tyč překonal Szczesnyho.

Gunners mohli nakonec vyhrát, v posledních vteřinách nastaveného času ale zastavilo dalekonosnou bombu Girouda břevno. A francouzský útočník se mohl jen hořce usmívat.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Fulham - Aston Villa 2:0 (21. Sidwell, 30. Berbatov z pen.), Arsenal - Everton 1:1 (80. Özil - 84. Deulofeu).

1. Arsenal 15 11 2 2 30:11 35
2. Liverpool 15 9 3 3 34:18 30
3. Chelsea 15 9 3 3 30:17 30
4. Manchester City 15 9 2 4 41:15 29
5. Everton 15 7 7 1 23:14 28
6. Tottenham 15 8 3 4 15:16 27
7. Newcastle 15 8 2 5 20:21 26
8. Southampton 15 6 5 4 19:14 23