Arsenal nedal v nastavení penaltu, United vedou o čtyři body

10. 11. 2012 20:30
Arsenal v 11. kole anglické Premier League remizoval 3:3 v londýnském derby s Fulhamem. Bláznivý zápas mohl v nastavení zlomit Arteta, ale neproměnil pokutový kop.
Mikel Arteta skrývá obličej v dlaních. Neproměněnou penaltou v 90. minutě totiž pokazil Arsenalu cestu za vítězstvím v bláznivém derby s Fulhamem. | Foto: Reuters

Londýn - Londýnské derby a souboj dvou tabulkových sousedů skončilo přestřelkou a dělbou bodů. Arsenal v 11. kole Premier League remizoval s Fulhamem 3:3.

Arsenal v závěru zápasu odmítl výhru, v nastaveném čase totiž neproměnil penaltu Mikel Arteta.

Fotbalisté Manchesteru United otočili zásluhou střídajícího útočníka Javiera Hernándeze zápas s Aston Villou z 0:2 na 3:2 a i po 11. kole povedou nejméně o bod tabulku anglické ligy.

Arsenal vedl 2:0, přesto poté prohrával

Arsenal znovu ukázal, že jeho zápasy nenudí a dal pořádně zabrat nervům svých přiznivců.

S Fulhamem vedl ve 23. minutě po brankách Girouda a Podolského už 2:0, přesto to na vítězství nestačilo.

Za hosty totiž Berbatov vzápětí snížil a ve 40. minutě přidal druhý gól Kacaniklic.

Po přestávce Berbatov navíc proměnil nařízenou penaltu a zdálo se, že Fulham dokoná parádní obrat. O dvě minuty později ale vyrovnal Giroud.

Rozhodčí v utkání plném branek a zvratů nařídil ještě jeden pokutový kop.

V 90. minutě měl za stavu 3:3 na noze rozhodnutí Arteta, jenže selhal a Arsenal bere z dobře rozehraného zápasu pouze bod.

Aston Villa vedla 2:0, nemá ale ani bod

Aston Villu, která z posledních 31 utkání proti United vyhrála jediné, poslal do překvapivého dvoubrankového vedení Weimann.

Jednadvacetiletý rakouský útočník napřed prostřelil De Geu z hranice pokutového území ve 45. minutě, pět minut po přestávce přidal další gól zblízka.

Již za osm minut ale snížil po dlouhém pasu mexický útočník Hernández, který se zasloužil pět minut nato i o vyrovnání, když jeho pokus srazil do vlastní branky Vlaar.

Mexičan definitivně otočil skóre tři minuty před koncem, kdy využil centr z přímého kopu Nizozemce Van Persieho, který předtím během minuty dvakrát nastřelil břevno.

Everton se drží Top 4

Kontakt s čelem tabulky udržel Everton, který na vlastním hřišti během tří minut otáčel v závěru zápasu duel se Sunderlandem a vyhrál 2:1.

Vítěznou oslavu jubilejního 400. zápasu na lavičce mohl oslavit kouč Evertonu David Moyes, který tým vede již od roku 2002.

Před ním se přes tuto hranici dostali v Premier League jen Alex Ferguson, Arséne Wenger a Harry Redknapp.

Everton tak o skóre udržel čtvrté místo před West Bromwichem, který vyhrál 2:1 ve Wiganu.

Arsenal - Fulham 3:3
Branky: 11. a 69. Giroud, 23. Podolski - 29. a 67. z pen. Berbatov, 40. Kacaniklic

Everton - Sunderland 2:1
Branky: 76. Fellaini, 79. Jelavič - 45.+1 Johnson

Reading - Norwich 0:0

Southampton - Swansea 1:1
Branky: 64. Schneiderlin - 73. Dyer

Stoke - QPR 1:0
Branka: 52. Adam

Wigan - West Bromwich 1:2