AS Řím otočil duel s Bergamem, Juventus ale opět odskočil

22. 11. 2014 20:16
Fotbalisté AS Řím otočili zápas s Bergamem a po vítězství 2:1 se nejméně do večera bodově dotáhli na lídra.
Radost hráčů AS
Radost hráčů AS | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím otočili zápas s Bergamem a po vítězství 2:1 se na pár hodin dotáhli na lídra italské ligy Juventus Turín. Ten ovšem na hřišti pátého Lazia vyhrál jasně 3:0 a znovu odskočil na tři body.

Juventus rozhodl o triumfu proti pátému Laziu už v prvním poločase, když se po přihrávce Carlose Téveze prosadil Paul Pogba. Deset minut po přestávce zvýšil střelou přesně k tyči sám Tévez, třetí branku obstaral znovu Pogba devět minut nato.

Obhájce titulu pak sice na posledních dvacet minut oslabil Simone Padoin po druhé žluté kartě, ale Lazio se nezmohlo ani na snížení. Juventus udržel potřetí za sebou čisté konto a z posledních tří duelů má skóre 12:0.

Bergamo se dostalo do vedení nad AS už v 57. vteřině, kdy se trefil Maxi Moralez. Ještě během první půle ale zařídil obrat srbský útočník Adem Ljajič, který nejprve přešel přes tři soupeře a střelou z dálky vyrovnal, následně pak připravil podobnou branku pro Radju Nainggolana.

Večer bude AS výjimečně na dálku fandit ve šlágru proti Juventusu svému městskému rivalovi Laziu. V tomto kole je také na programu milánské derby mezi AC a Interem, které je na programu v neděli.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Bergamo - AS Řím 1:2 (1. Moralez - 23. Ljajič, 42. Nainggolan), Lazio Řím - Juventus Turín 0:3 (24. a 64. Pogba, 55. Tévez).

1. Juventus Turín 12 10 1 1 28:4 31
2. AS Řím 12 9 1 2 21:7 28
3. Neapol 11 6 3 2 20:12 21
4. Sampdoria Janov 11 5 5 1 14:8 20
5. Lazio Řím 12 6 1 5 21:16 19
6. FC Janov 11 5 4 2 15:11 19
7. AC Milán 11 4 5 2 20:16 17
8. Udine 11 5 2 4 14:14 17