AS Řím otočilo zápas s AC Milán, Inter odpověděl

Red Spo
16. 3. 2008 22:30
AS Řím - AC Milán 2:1, Inter - Palermo 2:1

Řím - Fotbalisté AS Řím v sobotu zachránili na poslední chvíli tři body v domácím zápase s AC Milán. Na jejich výzvu však dokázal v nedělním zápase s Palermem odpovědět milánský Inter.

Na římské stadionu se do vedení dostali hostující "Rossoneri", když se krátce po přestávce trefil Brazilec Kaká. Hráči AS Řím pak ale během tří minut dokázali zápas otočit.

Dvanáct minut před koncem nejprve vyrovnal Ludovic Giuly a o třech bodech pro Římany rozhodl ze zřejmě ofsajdové pozice další střídající hráč, Mirko Vučinič.

V divokém závěru pak mohl ještě vyrovnat Pirlo, ale stejně jako Gilardino, jenž chvíli předtím koncem zápase vystřídal zraněného Kaká, selhal.

Ve druhém sobotním zápase vydolovalo Udine, za které odehrál 84 minut Tomáš Zápotočný, alespoň bod za remízu 2:2 s Laziem, když čtyři minuty před koncem vyrovnal Di Natale. David Rozehnal zůstal opět jen na lavičce Lazia.

Vyhrál také Inter

Na římské AS chtěli v neděli odpovědět fotbalisté Interu. Před zápasem s Palermem se jejich náskok na čele Serie A snížil na pouhé tři body, navíc v úterý odehráli nepovedený zápas s Liverpoolem, jenž je stál vyřazení z letošní Ligy mistrů.

Do ligového utkání však vstoupili nebojácně a už v páté minutě po nádherném obloučku Ibrahimoviče a zaváhání hostující brankáře Fontany otevřel skóre Patrick Vieira.

Hráčům Palerma se ovšem podařilo brzy vyrovnat, když domácí gólman César po útoku Simplicia vyrazil míč přímo do Materazziho a ten si dal smolný vlastní gól.

Inkasovaná branka znovu nastartovala útok Interu, ale gól Jiméneze nebyl pro ofsajd uznán. Chilský záložník si to vynahradil o chvíli později, když v 35. minutě vsítil svůj třetí letošní gól a zajistil svému týmu opět šestibodový náskok na čele tabulky.

V domácím zápase s Janovem uspěla také Fiorentina a připsala si důležité tři body v boji o příčky zaručující postup do Ligy mistrů. V sestavě "Fialek" tradičně nechyběl český reprezentant Tomáš Ujfaluši.

O záchranu zabojovala Reggina, která po změně trenéra smetla Sienu 4:0, v jejímž dresu seděl Lukáš Jarolím pouze na lavičce náhradníků.

Ani na střídačce se opět neobjevil brankář Radek Petr, jehož Parma remizovala na hřišti Livorna a má stále velké starosti s udržením.

V posledních utkání 28. kola se celé utkání trápili hráči Juventusu, v jejichž řadách nastoupili oba Češi, Pavel Nedvěd i Zdeněk Grygera. Domácím v zápase s Neapolí zařídil výhru až tři minuty před koncem Iaquinta, jenž se na hřiště dostal až v průběhu druhého poločasu.