AS Řím se Sassuolem zachránil aspoň remízu 2:2

Aktualizováno 6. 12. 2014 22:58
Fotbalisté AS Řím remizovali v utkání 14. kola italské ligy se Sassuolem 2:2, dvoubrankovou ztrátu domácích smazal dvěma góly Adem Ljajič.
O oba góly As Řím se postaral  Adem Ljajič.
O oba góly As Řím se postaral Adem Ljajič. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté AS Řím remizovali v utkání 14. kola italské ligy se Sassuolem 2:2, dvoubrankovou ztrátu domácích smazal dvěma góly Adem Ljajič. Druhý tým tabulky tak nevyužil pátečního zaváhání Juventusu na hřišti Fiorentiny (0:0) a na turínský celek stále ztrácí tři body.

K prvnímu gólu Sassuola z 15. minuty výrazně dopomohl gólman AS Řím De Sanctis, jenž při odkopu nastřelil Zazu, od kterého se míč odrazil do brány. O tři minuty později přidal třiadvacetiletý Ital druhou trefu a zdvojnásobil tak svůj gólový účet v této sezoně Serie A.

AS Řím obdržel na svém stadionu dvě branky během prvního poločasu v ligovém utkání poprvé od října 2011, kdy prohrával po prvním dějství s AC Milán 1:2.

Cestu za body si římský celek ještě více zkomplikoval v 50. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník De Rossi. Přesto Římané dokázali vyrovnat.

Na 1:2 z penalty snížil Adem Ljajič a ve třetí minutě nastavení tentýž hráč zařídil po přesné Florenziho přihrávce vyrovnání. Srbský útočník se v posledních čtyřech ligových duelech podílel na šesti gólech svého týmu: čtyřikrát skóroval a dvakrát asistoval. Sassuolo už poosmé v řadě nepoznalo hořkost porážky.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

AS Řím - Sassuolo 2:2 (78. z pen. a 90.+3 Ljajič - 15. a 18. Zaza), FC Turín - Palermo 2:2 (35. Martínez, 63. Glik - 16. Rigoni, 43. Dybala).

1. Juventus Turín 14 11 2 1 30:5 35
2. AS Řím 14 10 2 2 27:11 32
3. Neapol 13 6 5 2 24:16 23
4. FC Janov 13 6 5 2 19:12 23
5. Sampdoria Janov 13 5 7 1 16:10 22
6. AC Milán 13 5 6 2 23:17 21
7. Lazio Řím 13 6 2 5 21:16 20
8. Fiorentina 14 5 5 4 16:11 20