AS Řím vyhrál ve Veroně a stáhl náskok vedoucího Juventusu

Aktualizováno 26. 1. 2014 17:15
Fotbalisté AS Řím vyhráli ve 21. kole italské ligy 3:1 na hřišti Hellasu Verona. Na druhém místě tabulky se přiblížili vedoucímu Juventusu na šest bodů.
Kevin Strootman se raduje z branky AS Řím, který stáhl náskok Juventusu na čele Serie A na šest bodů. | Foto: Reuters

Verona - Fotbalisté AS Řím vyhráli ve 21. kole italské ligy 3:1 na hřišti Hellasu Verona. Na druhém místě tabulky se přiblížili vedoucímu Juventusu na šest bodů a na stejný rozdíl se odpoutali od třetí Neapole.

AC Milán vybojoval vítězství 2:1 nad Cagliari dvěma góly v závěrečných minutách.

Hráči AS se dostali na hřišti nováčka do vedení v nastavení první půle, kdy akci Gervinha zužitkoval Adem Ljajič. Jenže hned čtyři minuty po změně stran vyrovnal umístěnou střelou z hranice pokutového území islandský záložník Emil Hallfredsson.

Římanům nicméně zajistil tři body další akcí Gervinho, který si po rohovém kopu kličkou posunul míč doprostřed hřiště a poslal jej k tyči. V závěru zvýšil z penalty Francesco Totti. AS si v součtu se zápasy Italského poháru připsal pátou výhru za sebou.

Seedorf odčinil blamáž z Poháru

AC Milán po odvolání Massimiliana Allegriho začal pod novým trenérem Clarencem Seedorfem výhrou nad Hellasem Verona 1:0, ve středu ale vypadl z domácího poháru s Udine (1:2) a dnes se proti Cagliari zdálo, že se bude dál trápit.

Jeho sardinský soupeř totiž v 28. minutě využil chyby brankáře Marka Amelii, jehož výkop zachytil Mauricio Pinilla a poslal míč za obranu skórujícímu Marcu Sauovi.

Cagliari pak pečlivě bránilo, až v 87. minutě potrestal ruku Matíase Cabrery z přímého kopu Mario Balotelli a tři body vzápětí AC zajistil Giampaolo Pazzini.

Catania bez Plašila remizovalo na Interu

Gólu se naopak nedočkal Inter, který proti Catanii dosáhl pouze na bezbrankovou remízu. Jen na lavičce strávil celé utkání záložník soupeře Jaroslav Plašil, jehož týmu se i přes zisk bodu vzdálila předposlední příčka, protože Livorno si poradilo 3:1 se Sassuolem.

Fiorentině doma k vítězství nad Janovem nestačil ani hattrick Alberta Aquilaniho. Italský záložník napřed dvakrát srovnal náskok soupeře a poté dostal "Violu" do vedení 3:2, na konečných 3:3 ale vyrovnal Sebastian De Maio třináct minut před koncem.

Fiorentina nezužitkovala sobotní remízu třetí Neapole, na kterou i po dnešku na čtvrtém místě ztrácí tři body.

Parma zdolala Udine 1:0 a díky čtvrté výhře za sebou se na sedmém místě přiblížila na jediný bod pohárovým příčkám.

Výsledky 21. kola:

Hellas Verona - AS Řím 1:3
49. Hallfredsson - 45.+1 Ljajič, 60. Gervinho, 82. Totti z pen.

Cagliari - AC Milán 1:2
Branky: 28. Sau - 87. Balotelli, 89. Pazzini

FC Turín - Bergamo 1:0
Branka: 59. Cerci z pen.

Inter Milán - Catania 0:0

Livorno - Sassuolo 3:1
Branky: 4. Greco, 11. Paulinho, 26. Benassi - 28. Berardi z pen.

Parma - Udine 1:0
Branka: 35. Amauri

Sampdoria Janov - Boloňa 1:1
Branky: 61. Gabbiadini - 90. Diamanti z pen.),

Fiorentina - FC Janov 3:3
Branky: 32. z pen., 42. a 57. Aquilani - 27. Gilardino z pen., 34. Antonini, 77. De Maio

1. Juventus Turín 21 18 2 1 51:15 56
2. AS Řím 21 15 5 1 45:11 50
3. Neapol 21 13 5 3 44:23 44
4. Fiorentina 21 12 5 4 40:23 41
5. Inter Milán 21 8 9 4 38:24 33
6. FC Turín 21 8 8 5 34:27 32
7. Parma 21 8 8 5 32:27 32
8. Hellas Verona 21 10 2 9 35:34 32