reklama

Asijskou Ligu mistrů vyhrál poprvé čínský klub

Fotbalisté týmu Kuang-čou Evergrande slaví historický triumf v čínské Lize mistrů. Fotbalisté týmu Kuang-čou Evergrande slaví historický triumf v čínské Lize mistrů. autor: Reuters
Italský trenér Marcello Lippi si může připsat další velký úspěch. Po zisku titulu mistra světa s Itálií v sobotu slavil titul šampiona asijské Ligy mistrů, k němuž dovedl čínský Kuang-čou.

Kuang-čou - Italský trenér Marcello Lippi si může připsat další velký úspěch. Po zisku titulu mistra světa s Itálií v sobotu slavil titul šampiona asijské Ligy mistrů, k němuž dovedl čínský tým Kuang-čou Evergrande.

O vítězi rozhodla remíza v odvetě s FC Soul 1:1. Nerozhodně skončil i první finálový zápas v korejské metropoli, kde se soupeři rozešli po výsledku 2:2. Čínský tým se tak stal poprvé v historii šampionem prestižní africké klubové soutěže.

V odvetě poslal Kuang-čou před zraky 58 tisíc diváků do vedení nejlepší střelec Evergrande v sezoně Elkeson, jeden ze dvou brazilských hráčů na soupisce čínského mistra. Soulu se vzápětí povedlo vyrovnat zásluhou černohorského záložníka Dejana Damjanoviče, ale víc hosté nedokázali.

Lippiho svěřenci se před triumfální cestou Ligou mistrů utkali i s pražskou Spartou, s kterou v únoru na soustředění v Jerezu remizovali 1:1.

Před Kuang-čou dokázali z čínských týmu vyhrát už jen v předchozím asijském klubovém šampionátu v roce 1990 fotbalisté Liao-ningu. Trenér italských mistrů světa z roku 2006 Lippi vyhrál i evropskou Ligu mistrů v roce 1996 s Juventusem.

reklama