Garnacho sestřelil Everton parádními nůžkami, Kadeřábek po měsíční pauze asistoval

Aktualizováno 26. 11. 2023 23:15
Fotbalisté Aston Villy ve 13. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Tottenhamu 2:1 a vystřídali jej na čtvrtém místě. Domácí prohráli potřetí za sebou. Aston Villa venku zvítězila po více než dvou měsících. Manchester United zdolal Everton na jeho hřišti 3:0. Už ve 3. minutě se Alejandro Garnacho trefil výstavními nůžkami. Hosté vyhráli potřetí za sebou s čistým kontem a jsou šestí.
Alejandro Garnacho z Manchesteru United skóruje nůžkami proti Evertonu.
Alejandro Garnacho z Manchesteru United skóruje nůžkami proti Evertonu. | Foto: Reuters

Tottenham šel ve 22. minutě do vedení po tečované střele Lo Celsa, ale v sedmé minutě nastavení prvního poločasu hosté vyrovnali. Po standardní situaci se hlavou trefil Torres. V 62. minutě otočil skóre svým sedmým gólem v sezoně Watkins. Domácí ještě sahali po bodu, ale dvěma výbornými zákroky jim v tom zabránil brankář Martínez. Následně ještě Davies v dobré pozici hlavičkoval nad a Porrova střela skončila pouze na tyči.

Everton dostal během reprezentační přestávky trest za porušení finančních pravidel a v tabulce se po odpočtu 10 bodů propadl na předposlední 19. příčku. Jen o skóre horší je Burnley.

Od Manchesteru United inkasovali svěřenci Seana Dyche už ve třetí minutě, kdy Dalotův zdánlivě nepřesný centr poslal do sítě parádním akrobatickým kopem Garnacho. Devatenáctiletý Argentinec se v této sezoně trefil v lize poprvé.

Everton po obdržené brance sice zvýšil aktivitu a vytvořil si několik dobrých příležitostí, ale jeho hráči pokaždé selhali v zakončení. Naopak v 56. minutě se z penalty trefil Rashford a 15 minut před koncem stvrdil výhru 3:0 Martial.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Tottenham - Aston Villa 1:2 (22. Lo Celso - 45.+7 Torres, 62. Watkins), Everton - Manchester United 0:3 (3. Garnacho, 55. Rashford z pen., 75. Martial).

20. Burnley 13 1 1 11 10:32 4

Poznámka: Everton přišel o 10 bodů jako trest za porušení finančních pravidel.

Bundesliga

Fotbalista Pavel Kadeřábek po měsíční pauze zaviněné zraněním nastoupil za Hoffenheim v německé lize proti Mohuči a ihned po příchodu na hřiště pomohl asistencí ke gólu na konečných 1:1.

Bývalý reprezentační obránce naskočil do hry na začátku druhého poločasu a už po necelých třech minutách povedeným centrem vyzval ke skórování Skova. Mohuč vedla od 39. minuty, kdy se prosadil Richter. V 68. minutě mohli jít hosté znovu do vedení, ale Barkok penaltu neproměnil.

Hoffenheim doma bodoval teprve podruhé v sezoně po výhře 3:1 nad Wolfsburgem ze začátku září. V tabulce je šestý, Mohuč šestnáctá.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Heidenheim - Bochum 0:0, Hoffenheim - Mohuč 1:1 (49. Skov - 39. Richter).

Serie A

První Inter Milán remizoval v italské fotbalové lize na hřišti druhého Juventusu 1:1. Bod hostům zařídil 13. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Lautaro Martínez, pro kterého to byla 27. ligová trefa v tomto roce. V dresu Interu dali v jednom kalendářním roce více branek pouze Diego Milito v roce 2012 a Christian Vieri v roce 2001 (oba 28).

Za Juventus se popáté v sezoně prosadil Vlahovič. Serii A tak nadále vévodí milánský klub s náskokem dvou bodů na Juventus a šesti bodů na městského rivala AC.

AS Řím doma porazil Udine 3:1 a vystřídal Bergamo na pátém místě tabulky. Hosté prohráli po šesti zápasech, v tabulce jsou šestnáctí.

Římané otevřeli skóre ve 20. minutě zásluhou Manciniho. Dvanáct minut po poločase srovnal Thauvin, ale domácí si díky Dybalovi vzali vedení zpět devět minut před koncem. V závěru ještě přidal pojistku El Shaarawy.

AS ve čtvrtek zavítá na hřiště Servette Ženeva ve skupině G Evropské ligy, kterou vede o skóre pražská Slavia. Svěřenci Jindřicha Trpišovského nastoupí v Tiraspolu.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Cagliari - Monza 1:1 (10. Dossena - 61. Marič), Empoli - Sassuolo 3:4 (4. Caputo z pen., 30. Fazzini, 86. Kovalenko - 66. z pen. a 90.+2 Berardi, 12. Pinamonti, 22. Matheus Henrique), Frosinone - FC Janov 2:1 (35. Soulé, 90.+4 Monterisi - 38. Malinovskij), AS Řím - Udine 3:1 (20. Mancini, 81. Dybala, 90. El Shaarawy - 57. Thauvin), Juventus Turín - Inter Milán 1:1 (27. Vlahovič - 33. Martínez).

La Liga

Real Madrid ve 14. kole španělské fotbalové ligy zvítězil na hřišti Cádizu 3:0 a vystřídal Gironu v čele tabulky. Katalánci se mohou na první místo vrátit, pokud v pondělí doma porazí Bilbao. Na všech třech brankách Realu se podílel Rodrygo.

Dvaadvacetiletý Brazilec ve 14. a 64. minutě ozdobil dvě povedené individuální akce góly a 16 minut před koncem asistoval u Bellinghamovy trefy. "Bílý balet" během reprezentační přestávky přišel do konce kalendářního roku o Viníciuse Júniora a Eduarda Camavingu, Bellingham se naopak uzdravil po krátké zdravotní pauze a hned dal jedenáctou branku v ročníku. V čele tabulky střelců si vybudoval dvougólový náskok na druhého Griezmanna z Atlética Madrid.

Betis Sevilla před čtvrtečním utkáním s pražskou Spartou v Evropské lize zvítězil 1:0 nad Las Palmas gólem Williana Josého z 19. minuty. Sevillský klub v letošní sezoně ještě doma neprohrál, vyhrál na svém stadionu pošesté v řadě a v tabulce je sedmý. Hosté vyšli posedmé v sezoně střelecky naprázdno a jsou jedenáctí.

Šestatřicetiletý záložník José Luis Morales hattrickem zařídil domácí vítězství Villarrealu 3:1 nad Pamplonou. "Žlutá ponorka" doma vyhrála po čtyřech zápasech.

Veterán Morales otevřel skóre v 57. minutě, o 14 minut později zvýšil na 2:0 a v 80. minutě pečetil výhru 3:1. Za Pamplonu snížil v 78. minutě Catena. Domácí odehráli první ligový zápas pod vedením staronového trenéra Marcelina, který Villarreal vedl už v letech 2013-2016. V týdnu měli jeho svěřenci nečekané potíže ve Španělském poháru, Zamoru ze čtvrté nejvyšší soutěže porazili až po prodloužení 2:1, přičemž obě branky dal také Morales.

Villarreal je v tabulce dvanáctý, Pamplona o dvě příčky níže.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Villarreal - Pamplona 3:1 (58., 71. a 80. Morales - 78. Catena), San Sebastian - FC Sevilla 2:1 (4. vlastní Dmitrovič, 22. Sadiq - 60. Nasírí), Cádiz - Real Madrid 0:3 (14. a 64. Rodrygo, 74. Bellingham), Betis Sevilla - Las Palmas 1:0 (19. Willian José).

1. Real Madrid 14 11 2 1 31:9 35
2. Girona 13 11 1 1 31:16 34
3. Atlético Madrid 13 10 1 2 30:12 31
4. FC Barcelona 14 9 4 1 27:14 31
5. San Sebastian 14 7 4 3 25:17 25
6. Bilbao 13 7 3 3 25:17 24
7. Betis Sevilla 14 6 6 2 18:16 24
8. Getafe 14 4 7 3 17:18 19