Atlético díky penaltám vyhrálo v Granadě a drží se Barcelony

31. 10. 2013 22:16
Atlético Madrid vyhrálo v Granadě díky dvěma penaltám, které proměnili kanonýři Diego Costa a David Villa.
Radost kanonýra Diega Costy.
Radost kanonýra Diega Costy. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid vyhráli v 11. kole španělské ligy díky dvěma gólům z penalt 2:1 v Granadě a udrželi se v kontaktu s vedoucí Barcelonou. Na lídra tabulky svěřenci trenéra Diega Simeoneho dál ztrácejí jeden bod, před třetím Realem mají pětibodový náskok.

O branky Atlética se z pokutových kopů postarali kanonýři Diego Costa a David Villa. Brazilský rodák Costa, jenž tento týden vzbudil ve své vlasti nevoli tím, že se rozhodl reprezentovat Španělsko, otevřel skóre ve 38. minutě.

Costa dal víc gólů než Cristiano Ronaldo

Vstřelil svůj dvanáctý gól v sezoně a odpoutal se v čele střelecké tabulky od Cristana Ronalda z Realu, jenž se na něj ve středu dotáhl díky hattricku do sítě Sevilly.

V 78. minutě přidal druhou branku madridského celku španělský rekordman v počtu reprezentačních gólů Villa také z penalty a prosadil se popáté od letního přestupu z Barcelony.

Závěr zdramatizoval svým vyloučením po druhé žluté kartě v 90. minutě hostující Felipe Luis, ale Granada už dokázala díky Ighalově hlavičce pouze snížit.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Granada - Atlético Madrid 1:2 (90.+1 Ighalo - 38. Diego Costa z pen., 78. Villa z pen.), Villarreal - Getafe 0:2 (6. Ciprian, 90.+2 Sarabia),

22:00 Betis Sevilla - Levante, Bilbao - Elche.

1. FC Barcelona 11 10 1 0 33:7 31
2. Atlético Madrid 11 10 0 1 28:8 30
3. Real Madrid 11 8 1 2 27:14 25
4. Villarreal 11 6 2 3 19:12 20
5. Getafe 11 6 1 4 16:12 19
6. Bilbao 10 6 1 3 16:13 19
7. Levante 10 4 4 2 12:14 16