reklama

Atlético nebo Fulham? Boj ve finále EL svede i Ujfaluši

Dojde Atletico Madrid s Tomášem Ujfalušim až na vrchol? Dojde Atletico Madrid s Tomášem Ujfalušim až na vrchol? autor: Sport
Zápas začíná v Hamburku od 20.45

Hamburk - Může jít zdánlivě o zbytečnou otázku: Jaká velká sportovní událost se děje ve středu večer v Německu?

Očekávaná a správná odpověď zní: Mistrovství světa v hokeji.

Pravdu však bude mít i ten, kdo odpoví: Finále Evropské ligy

Čtěte také: V prodloužení obral Liverpool o finále Forlán

Lehce ve stínu současného světového šampionátu se totiž v Hamburku utkají o konečné vítězství v nově vzniklé soutěži Atlético Madrid a Fulham.

Jak Španělsko, tak ani Anglie nepatří mezi členy hokejové elity. Dá se proto očekávat, že finálový duel nebude mít o zájemce nouzi.

Fulham navíc už německé město dobře zná. Před necelým měsícem zde sehrál první semifinálový duel proti místnímu klubu a po bezbrankové remíze mu v domácí odvetě stačila i výhra 2:1.

Londýnský celek vůbec bořil sny řadě favoritů. Podobně si na něm totiž vylámal zuby i Wolfsburg, Juventus Turín nebo Šachtar Doněck.

"Netušil jsem, že bych si mohl ještě v mém věku zahrát s Fulhamem takto důležitý zápas. Máme za sebou úžasnou cestu turnajem a snad ji úspěšně zakončíme," přiznal na oficiálních stránkách klubu brankář Mark Schwarzer.

Dávat góly je má práce, říká Forlán

Zkušený Australan se ve finále evropské soutěže už jednou objevil. V roce 2006 hájil v Poháru UEFA dres Middlesbrough, ale jeho tým v rozhodujícím klání prohrál se Sevillou 0:4.

"Je těžké porovnat cestu s Middlesbrough a Fulhamem. Určitá spojitost je v tom, že se to od nás v obou případech nečekalo. Na poslední finále nemám ale pochopitelně dobré vzpomínky. Byl bych rád, kdyby se to teď změnilo," prohlásil Schwarzer.

Nechybělo mnoho a v Německu mohlo jít ryze o anglické finále. Svou šanci držel totiž i Liverpool, který ve svém odvetném semifinále smazal proti Atleticu úvodní prohru 0:1 a v prodloužení vedl dokonce 2:0.

Finále Evropské ligy hostí Hamburk. Trofej už tam dorazila Finále Evropské ligy hostí Hamburk. Trofej už tam dorazila Prohlédněte zde

Pak však obrana Reds neuhlídala Diega Forlána a jeho trefa rozhodla o tom, že si o trofej zahraje přeci jen španělský celek..

"Jsem součástí týmu a dávat góly je moje práce," uvedl na stránkách Uefa.com Forlán. "Moc rád bych tu trofej vyhrál," doplnil.

Pokud se přání uruguayského kanonýra vyplní, bude si moci oslavy vychutnávat i český obránce Tomáš Ujfaluši. Atlético se dostalo do soutěže z Ligy mistrů a na cestě do finále muselo vyřadit i Galatasaray, Sporting Lisabon nebo Valencii.

"Fulham má v týmu několik fyzicky zdatných hráčů. Pomohlo mu pár šťastných remíz, ale hraje také velmi atraktivní fotbal. Pokusíme se ho samozřejmě porazit, ale nebude to snadné," uzavřel Forlán.

Zápas začíná v Hamburku od 20.45.

reklama