Atlético i díky Torresovi otočilo zápas s Eibarem a dotáhlo se na Barcelonu

6. 2. 2016 18:09
Fotbalisté Atlética Madrid otočili zápas 23. kola španělské ligy s Eibarem a po výhře 3:1 se bodově dotáhli na vedoucí Barcelonu, která má ale dva zápasy k dobru.
Fernando Tores
Fernando Tores | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid otočili zápas 23. kola španělské ligy s Eibarem a po výhře 3:1 se bodově dotáhli na vedoucí Barcelonu, která má ale dva zápasy k dobru. K vítězství gólem přispěl Fernando Torres, který zaznamenal 100. soutěžní gól v dresu Atlética. Eibar ztrácí po třetí porážce v řadě jeden bod na příčky zajišťující účast v předkole Evropské ligy.

Na první šanci si diváci v Madridu museli počkat až do druhého poločasu, na jehož začátku se prosadil záložník Eibaru Keko. Domácí ale vedení během následujících 16 minut díky povedeným rohovým kopům strhli na svoji stranu. Nejprve se po centru Kokeho hlavou trefil Giménez, na nějž navázal podobným způsobem o chvíli později Ňíguez.

Eibar už zareagovat nedokázal, chyběl mu navíc nejlepší střelec Bastón, který v týmu hostuje právě z Atlética. V závěru přidal pojistku Torres, jenž sto branek za madridský klub zaznamenal za 295 zápasů.

Villarreal nevyužil šanci bodově se dorovnat třetímu Realu Madrid. Na hřišti Bilbaa pouze remizoval bez branek, avšak alespoň prodloužil sérii bez porážky na deset zápasů. Bilbau se v poslední době na vlastním stadionu daří, neprohrálo tam už osm utkání.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

Atlético Madrid - Eibar 3:1 (57. Giménez, 63. Ňíguez, 90.+1 Torres - 46. Keko), Vallecano - Las Palmas 2:0 (3. Miku, 74. Bebe), Bilbao - Villarreal 0:0,

22:05 Sporting Gijón - La Coruňa.