Atlético padlo v Levante, Real také ztratil

Aktualizováno 4. 5. 2014 21:21
Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v zápase 36. kola španělské ligy na hřišti Levante 0:2.
Atlético Madrid sahalo po španělském titulu, porážka v Levante jej ale o tento sen může připravit. | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Atlétika Madrid překvapivě prohráli v zápase 36. kola španělské ligy na hřišti Levante 0:2. Vedoucí tým tabulky nezískal ani bod poprvé od 23. února, kdy prohrál v Pamploně 0:3, a ukončil tak sérii devíti vítězných utkání. Jeho městský rival Real doma s Valencií pouze remizoval 2:2, za Atlétikem tak zaostává o pět bodů, má ale zápas k dobru.

Již v 7. minutě Levante vedlo 1:0 poté, co si obránce Atlétika Filipe Luis vstřelil vlastní gól. Svěřenci Diega Simeoneho sice byli aktivnějším týmem, žádná ze šancí však nevedla k vyrovnání.

V 69. minutě naopak na konečných 2:0 upravil španělský útočník David Barral, když využil přesného centru Víctora Casadesúse. Vstřelil tak sedmý gól v dresu Levante, kam přišel loni z tureckého Ordusporu.

Real i přes střeleckou převahu inkasoval v zápasu s Valencií první gól. Ve 44. minutě rozehrál záložník hostů Daniel Parejo rohový kop a francouzský obránce Jérémy Mathieu poslal míč hlavou za brankáře Lópeze. Realu se ale čtvrt hodiny po začátku druhé půle podařilo vyrovnat, potřetí v sezoně se trefil obránce "Bílého baletu" Sergio Ramos.

Hosté se však po několika minutách znovu dostali do vedení, když Sofiane Feghouli přihrál do pokutového území Parejovi a ten tvrdou přízemní střelou nedal brankáři šanci. Drtivý tlak Realu ale v nastavení vyústil v další vyrovnání: patou se po pasu Ángela Di Maríi trefil Cristiano Ronaldo a připsal si 31. branku v sezoně. Real Madrid se tak po sérii čtyř ligových výher musel spokojit s pouhým bodem.

Španělská fotbalová liga - 36. kolo:

Almería - Betis Sevilla 3:2 (52. Díaz, 77. Vidal, 90.+4 Azeez - 60. Rodríguez, 71. Sevilla), Levante - Atlético Madrid 2:0 (7. vlastní Filipe Luis, 69. Barral), FC Sevilla - Villarreal 0:0, Real Madrid - Valencie 2:2 (59. Ramos, 90.+2 Ronaldo - 44. Mathieu, 65. Parejo).

1. Atlético Madrid 36 28 4 4 75:24 88
2. FC Barcelona 36 27 4 5 99:32 85
3. Real Madrid 34 26 4 4 98:32 82
4. Bilbao 36 20 8 8 65:38 68
5. FC Sevilla 36 17 9 10 66:50 60
6. San Sebastian 35 16 9 10 59:51 57
7. Villarreal 36 15 8 13 54:43 53
8. Vigo 36 13 7 16 46:52 46