Atlético prohrálo v Gijónu 1:2, náskok Barcelony zůstal osmibodový

19. 3. 2016 18:44
Antoine Griezman dal jediný gól Atlética
Antoine Griezman dal jediný gól Atlética | Foto: Reuters

Madrid - Atlético Madrid ve 30. kole španělské fotbalové ligy prohrálo na stadionu Gijónu 1:2 a na první Barcelonu ztrácí na druhém místě stále osm bodů. Katalánci mají nedělní zápas proti Villarrealu k dobru.

Atlético v Gijónu přitom rychle vedlo, už ve 14. minutě se z přímého kopu nádherně trefil Antoine Griezmann. Jenže druhý gól už hosté nepřidali a naopak po přestávce sami dvakrát inkasovali. Jako první zahrozil Carlos Castro, který trefil z přímého kopu tyč. Jen o minutu později však ze stejné situace střílel Sanabria, který dokázal Oblaka v brance Atlética propálit.

V úplném závěru trefil Castro podruhé jen brankovou konstrukci, tentokrát z obrovské šance. Po přihrávce Péreze zakončil z malého vápna pouze do břevna. I tentokrát domácí hned o minutu později skórovali a konečně se prosadil Castro.

Atlético prohrálo poprvé od konec ledna, kdy podlehlo Barceloně, oproti tomu Gijón slaví první tříbodový zisk po stejné době. Navíc se Gijón stal po Barceloně teprve druhým týmem v této sezoně, který Atléticu vstřelil dva góly.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Sporting Gijón - Atlético Madrid 2:1 (79. Sanabria, 89. Castro - 29. Griezmann), Granada - Vallecano 2:2 (11. a 54. z pen. El Arabi - 45.+2 Hernández, 87. Zé Castro), San Sebastian - Las Palmas 0:1 (39. Willian José), La Coruňa - Levante 2:1 (43. Alberto, 85. vlastní Mariňo - 50. Rossi), Betis Sevilla - Málaga 0:1 (82. Camacho)