Barcelona uniká všem s Madridem. S Atlétikem Madrid

25. 11. 2012 23:15
Na vedoucí Barcelonu se ve španělské lize bodově dotáhlo Atlético Madrid, příští soupeř Plzně v Evropské lize, které zdolalo Sevillu 4:0.
Messi opět úřadoval
Messi opět úřadoval | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Barcelony a Atlétika Madrid unikají zbytku španělské ligy. Po nedělní odpolední výhře madridského celku 4:0 nad Sevillou, dobyla stejným poměrem Levante i vedoucí Barcelona.

Ta má tak po 13 odehraných kolech 37 bodů, druhé Atlético jen o tři body méně. Soupeř Plzně v Evropské lize má na třetí Real k dobru už osm bodů. Protivník Sparty ze stejné soutěže  - Bilbao - remizoval 1:1 s La Coruňou a patří mu až 14. příčka.

Barcelona rozhodla o výhře ve druhé půli

Barcelonští došli k suverénní výhře na půdě šestého Levante až ve druhém poločas. Hned po změně stran se dostal do úniku Messi a svým oblíbeným zakončením lobem nedal Munuaovi šanci.

O pět minut později se trefil nejlepší střelec soutěže z hranice malého vápna podruhé (19. ligová trefa sezóna, 82. zásah v roce 2012) a když v 57. minutě zvýšil bombou pod břevno z hranice pokutového území Iniesta, bylo rozhodnuto. Hrůznou patnáctiminutovku domácích završil v 63. minutě Fábregas.

O vítězství Atlétika rozhodl už první poločas

Utkání Atlétika se Sevillou rozhodla v Madridu 21. minuta. Rozhodčí vyloučil za faul v pokutovém území Fazia a svůj jedenáctý gól v sezoně přidal z penalty kanonýr Falcao. Těsně před přestávkou pak poslal míč za vlastního brankáře Spahič a na 3:0 zvýšil vzápětí Koke.

Poslední branku přidal v nastavení druhé půle stoper Miranda. Sevilla dostala v posledních dvou zápasech devět branek, utkání navíc dohrávala po vyloučení Rakitiče v devíti. Rozhodčí ukázal červenou kartu za protesty ještě Lunovi, i když ten v té době seděl jen na lavičce náhradníků.

Soupeř Plzně pouze remizoval

Trenér Bilbaa Marcelo Bielsa dal poprvé v ročníku v základní sestavě příležitost útočníkovi Llorentemu, který nechce prodloužit smlouvu, končící po této sezoně.

Nejlepší střelec týmu z minulé sezony se ale neprosadil, jedinou branku domácích dal ve 24. minutě De Marcos. V 52. minutě však srovnal na konečných 1:1 Aguilar.

Sparta sehraje závěrečné šesté kolo Evropské ligy v Bilbau 6. prosince, kdy se rovněž utká Plzeň doma s obhájcem titulu Atlétikem Madrid. Oba čeští zástupci si již zajistili účast v jarní části soutěže.

Espaňol Barcelona - Getafe 0:2
Branky: 17. Pedro León, 90.+1 Mané

Bilbao - La Coruňa 1:1
Branky: 24. De Marcos - 52. Aguilar

Atlético Madrid - FC Sevilla 4:0
Branky: 22. Falcao z pen., 40. vlastní Spahič, 44. Koke, 90.+2 Miranda

Levante - FC Barcelona 0:4
Branky: 47. a 52. Messi, 57. Iniesta, 63. Fábregas