Atlético vydřelo těsnou výhru nad Bayernem. Bavorské hvězdy se neprosadily

Nejistý Bayern v Madridu. Skončí zase v semifinále?
Po porážce 0:1  bavorskému velkoklubu hrozí, že potřetí za sebou skončí v semifinále.
První poločas patřil Atléticu,...
... domácí ale z převahy vytěžili jen jednu branku.
O trefu do černého se po ukázkovém sólu přes tři hráče postaral Níguez.
27. 4. 2016 22:41
Svěřenci trenéra Diega Simeoneho v úvodním duelu semifinále fotbalové Ligy mistrů porazili na domácím stadionu favorizovaný Bayern Mnichov 1:0.

Madrid - Bavorské hvězdy ztroskotaly na pevné obraně Atlética Madrid. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho v úvodním duelu semifinále fotbalové Ligy mistrů porazili na domácím stadionu favorizovaný Bayern Mnichov 1:0. Už v jedenácté minutě zápasu určil výsledek po krásné individuální akci madridský Saúl Níguez.

Odveta v Německu se bude hrát příští úterý a bavorskému favoritovi hrozí, že potřetí za sebou skončí v semifinále.

Guardiola: S výkonem jsem spokojený

"Není to pro nás dobrý výsledek, ale s naším výkonem jsem spokojený. Samozřejmě ale nikdy není příjemné vypracovat si tolik šancí a nedat ani gól," řekl trenér Bayernu Pep Guardiola. "K prodloužení nám stačí jen jeden gól, ale i tak musíme hrát v odvetě chytře," dodal.

První poločas patřil Atléticu, domácí ale z převahy vytěžili jen jednu branku, o kterou se po sólu přes tři hráče postaral Níguez. Bayern se probral po přestávce a v 55. minutě trefil Alaba břevno. Poté si domácí brankář Oblak poradil s nebezpečnou hlavičkou Martíneze i Vidalovou ránou. Kousek k druhému gólu měli i domácí, ale Torresovu střelu po brejku zastavila tyč.

Atlético vítězstvím potvrdilo, že na stadionu Vicenteho Calderóna se mu daří, a z posledních třinácti domácích zápasů v Lize mistrů udrželo dvanácté čisté konto. Před odvetou navíc stále může živit naději, že se po dvou letech opět zahraje ve finále prestižní soutěže.

Oblak: Máme na to je zastavit

"Hráli jsme na vítězství. Chtěli jsme dát gól, neinkasovat a to se povedlo. Saúl to udělal skvěle a věřím, že i když Bayern po přestávce ukázal, že je velmi silný, tak máme na to je zastavit i v odvetě," prohlásil Oblak. "Z tribuny a v televizi to asi nevypadalo moc pěkně, ale takhle prostě hrajeme - spolehlivě bránit," dodal útočník Antoine Griezmann.

Naopak Bayern ani na třetí pokus ve vyřazovací části probíhajícího ročníku nedokázal venku zvítězit a hrozí mu, že opět vypadne v semifinále se španělským soupeřem. V minulém ročníku soutěže ho ve stejné fázi vyřadila Barcelona a o rok dříve Real Madrid.

Úvodní semifinálové utkání fotbalové Ligy mistrů:

Atlético Madrid - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 11. Níguez. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). ŽK: Níguez - Neuer, Benatia, Douglas Costa, Vidal. Diváci: 50.900.

Atlético: Oblak - Juanfran, Giménez, Savič, Filipe Luís - Níguez (85. Partey), Gabi, Fernández, Koke - Griezmann, Torres. Trenér: Simeone.

Bayern: Neuer - Lahm, Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) - Douglas Costa, Alcántara (70. Müller), Xabi Alonso, Vidal, Coman (64. Ribéry) - Lewandowski. Trenér: Guardiola.