Madridské celky nadělovaly a stáhly náskok Barcelony

20. 1. 2013 21:21
Radost fotbalistů Atlétika Madrid.
Radost fotbalistů Atlétika Madrid. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid využili sobotního zaváhání Barcelony a po výhře 2:0 nad Levante stáhli její náskok v čele tabulky španělské ligy na osm bodů.

Navíc udrželi sedmibodový náskok před rivalem Realem Madrid, který po posledních čtyřech nepřesvědčivých výkonech rozdrtil Valencii na jejím hřišti 5:0.

Po hodině hry bylo hotovo

Atlético si tentokrát vystačilo i bez gólů kanonýra Falcaa, který po hodině hry kvůli nataženému svalu vystřídal a nerozšířil tak svou sbírku 18 branek v 18 ligových zápasech této sezony.

Zastoupil ho spoluhráč z útoku Adrián, který v 33. minutě po Manquillově přihrávce otevřel skóre. Byl to pro něj teprve třetí zásah v ročníku. Zisk tří bodů pak v druhé půli potvrdil Koke.

Real povstal a rozdrtil Valencii

Real předvedl ve Valencii zdrcující první poločas, ve kterém nastřílel všech pět branek. V úvodu zářil zejména Di María, který připravil gól pro Higuaína a vzápětí sám zvýšil poté, co mu snadnou pozici připravil Ronaldo.

Portugalský kanonýr následně dvěma góly během pěti minut Valencii dorazil a zaznamenal tak už svůj šestý a sedmý zásah v posledních čtyřech soutěžních zápasech. Zároveň se na druhém místě tabulky střelců dotáhl na Falcaa. Definitivní podobu výsledku pak dal znovu Di María.