Atlético zdolalo Bilbao a na Barcu opět ztrácí už jen bod

Aktualizováno 3. 11. 2013 23:00
David Villa opět rozhodl o výhře Atlétika Madrid, které opět ztrácí na vedoucí Barcelonu už jen bod. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali ve španělské lize na domácím hřišti Athletic Bilbao 2:0 a na vedoucí Barcelonu nadále ztrácí jeden bod.

Madridský klub má po 12 kolech 33 bodů, což se mu nikdy v historii nepodařilo.

Skóre otevřel krátce po půlhodině utkání šestou ligovou trefou David Villa. Osm minut nato přidal druhou branku domácích nejlepší střelec soutěže Diego Costa, který se trefil už potřinácté stejně jako Cristiano Ronaldo z Realu.

Deset minut před koncem uviděl záložník Erik Morán po faulu na Diega Godína druhou žlutou kartu a hosté museli dohrávat v deseti.

Bilbao podruhé za sebou ztratilo a s 20 body mu patří pátá příčka.

Výsledky 12. kola:

Getafe - Valencie 0:1 (40. Pabón), Atlético Madrid - Bilbao 2:0 (33. Villa, 41. Costa), Levante - Granada 0:1 (90.+1 Piti), Málaga - Betis Sevilla 3:2 (13. Santa Cruz, 66. Eliseu, 90.+3 Samuel - 32. Verdú, 67. Figueras)

1. FC Barcelona 12 11 1 0 34:7 34
2. Atlético Madrid 12 11 0 1 30:8 33
3. Real Madrid 12 9 1 2 30:16 28
4. Villarreal 11 6 2 3 19:12 20
5. Bilbao 12 6 2 4 18:17 20
6. Getafe 12 6 1 5 16:13 19
7. San Sebastian 12 4 5 3 18:12 17
8. Levante 12 4 5 3 12:15 17