Atlético zvítězilo nad Getafe, trefil se Torres

Aktualizováno 21. 3. 2015 20:09
Radost hráčů Atlética Madrid z triumfu nad Getafe.
Radost hráčů Atlética Madrid z triumfu nad Getafe. | Foto: Reuters

Madrid  - Atlético Madrid zvítězilo v 28. kole španělské fotbalové ligy nad Getafe 2:0 a zaznamenalo první výhru po třech ligových remízách v řadě.

Vůbec poprvé po svém návratu do mateřského klubu v lize trefil útočník Fernando Torres. Bývalý hráč Chelsea nebo Liverpoolu si již po třech minutách naskočil na přímý kop Kokeho a hlavou otevřel skóre. I druhá branka Atlética padla po přímém kopu Kokeho, prodloužení Jiméneze tentokráte do brány dostal Tiago Mendes.

Svěřenci Diega Simeoneho mají za sebou úspěšný týden. V úterý postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů a sobotní výhrou ukončili třízápasovou sérii remíz v Primera Division. Za třetí Valencií si Atlético udržuje jednobodovou ztrátu, naopak páté Seville odskočilo na sedm bodů.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Atlético Madrid - Getafe 2:0 (3. Torres, 44. Mendes), Vallecano - Málaga 1:0 (22. Kakuta), Levante - Vigo 0:1(86. Charles), Granada - Eibar 0:0, Bilbao - Almería 2:1 (9. Etxeita, 26. Rico - vlastní Balenziaga).

1. FC Barcelona 27 21 2 4 78:16 65
2. Real Madrid 27 21 1 5 77:24 64
3. Valencie 28 18 6 4 52:22 60
4. Atlético Madrid 28 18 5 5 53:23 59
5. FC Sevilla 27 16 4 7 49:33 52
6. Villarreal 27 14 7 6 43:24 49
7. Málaga 28 13 5 10 31:31 44
8. Bilbao 28 11 6 11 27:33 39