Augsburg poprvé zdolal Schalke a opustil sestupové pásmo

Aktualizováno 13. 12. 2015 19:56
Augsburg si v německé lize vyšlápl na Schalke a díky brance z nastaveného času na 2:1 poprvé po devíti kolech opustil sestupové pásmo.
Radost hráče Augsburgu
Radost hráče Augsburgu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Augsburgu zdolali v německé lize díky brance z nastaveného času 2:1 Schalke a po devíti kolech opustili sestupové pásmo. Jejich soupeř z Gelsenkirchenu klesl na osmou příčku za Leverkusen a Mohuč. Dortmund zdolal Frankfurt 4:1 a udržel na druhém místě pětibodový odstup za Bayernem Mnichov.

Základem úspěchu je obrana

Augsburg se v posledních třech kolech dostal z posledního místa hlavně díky pevné obraně. V 27. minutě dnešního zápasu překonal klubový rekord v počtu minut bez inkasované branky a sedm minut nato ho navíc poslal do vedení šťastnou tečí korejský stoper Hong Čong-ho.

V 70. minutě ale sérii Augsburgu zastavil na 360 minutách bosenský bek Schalke Sead Kolašinac, který se v 54. utkání dočkal první bundesligové branky. V nastavení se o překvapivé vítězství postaral brazilský záložník Caiuby.

Augsburg dosud zápas proti Schalke v žádné soutěži nikdy nevyhrál. Z osmi duelů v bundeslize si zatím odnesl tři remízy. Záložník Augsburgu Jan Morávek v utkání proti svému bývalému týmu nebyl ani mezi náhradníky.

Borussia se nenechala zlomit

Dortmund doma s Frankfurtem brzy prohrával, hosté díky přesné trefě Alexandera Meiera z dálky vedli od šesté minuty. Borussia vyrovnala zásluhou Henrika Mchitarjana ve 24. minutě a v závěru poločasu mohl skóre otočit Pierre-Emerick Aubameyang, ale na šestý pokus v bundeslize poprvé selhal při pokutovém kopu.

Borussia však měla před sebou celou druhou půli trvající přesilovku, protože za penaltový zákrok dostal červenou kartu Slobodan Medojevič. Převahu pak zúročili s osmnácti góly nejlepší střelec soutěže Aubameyang, stoper Mats Hummels a střídající Adrián Ramos.

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Augsburg - Schalke 2:1 (34. Hong Čong-ho, 90.+2 Caiuby - 70. Kolašinac), Dortmund - Eintracht Frankfurt 4:1 (24. Mchitarjan, 57. Aubameyang, 61. Hummels, 86. Ramos - 6. Meier).