reklama

Aukro vyhnalo kšeftaře. Za Barcu a spol chtěli 15 tisíc

Messi a Puyol, to je zboží, na němž chtějí překupníci s lístky zbohatnout Messi a Puyol, to je zboží, na němž chtějí překupníci s lístky zbohatnout autor: Reuters
Na internetu se kupčí s lístky na Ligu mistrů

Praha - Kupčení s nehorázně předraženými lístky na zápasy plzeňské Viktorky v Lize mistrů ´zatrhla´ ve středu na svých stránkách největší česká nákupní online galerie Aukro.

Většinu z lístků dávali překupníci na Aukru do aukcí a nejvyšší počáteční cena za balíček na BATE Borissov, FC Barcelona a AC Milán byla 15 tisíc korun. V předprodeji mohli fanoušci získat nejlevnější balíček vstupenek za 3200 korun.

Lístky na lepší místa stály 3700 a 4200 korun.

"Nabídky se vstupenkami na utkání Plzně v Lize mistrů jsme se rozhodli stáhnout, protože jejich prodej je v rozporu s dobrými mravy," řekl Aktuálně.cz obchodní ředitel Aukro.cz David Vychytil.

Čtěte také:
Los dopadl nádherně, je to pro nás odměna, těší Plzeň
´Co vám tam tak dlouho trvá, my chcem taky vidět Barcu´
Plzeň začne prodávat lístky na Messiho. Balíček za 3200

Předprodej v Plzni skončil v úterý před polednem a zanedlouho poté začali překupníci na Aukru nabízet první lístky. Před pokladnami se na ně fanoušci čekali od pondělního večera a v úterý ráno se ve frontě mačkalo zhruba 2500 lidí.

Asi na 1000 znich se nakonec vůbec nedostalo. Každý člověk si směl koupit pouze tři balíčky vstupenek.

Na Aukru se snažily z Ligy mistrů kořistit desítky překupníků

Všechny tři zápasy proběhnou v pražském Edenu, Plzni zatím schází stadion, splňující přísné požadavky UEFA. 

FOTO Tak jsme v plzeňské noci vystáli frontu na Barcu FOTO Tak jsme v plzeňské noci vystáli frontu na Barcu Prohlédněte zde

"Zákaz prodeje vstupenek na Ligu mistrů na Aukru jsme vydali, abychom hájili fanoušky a respektovali rozhodnutí plzeňského klubu, který si nepřál prodej vstupenek na Ligu mistrů přes internet. Nebudeme pomáhat k rozvoji černého trhu a chceme bránit zájmy poctivých kupujících," dodal Vychytil.

Aukro působí na českém trhu od roku 2003. K zákazu prodeje vstupenek na tuzemská sportovní utkání přikročilo vůbec poprvé.

Na Aukru se během úterý a středy objevilo několik desítek ziskuchtivých ´obchodníků´ se vstupenkami na Ligu mistrů.

Nejčastěji nasazovali počáteční cenu za balíček tří lístků na 10.000 až 12.000 korun.

Na internetovém portálu Bazoš.cz se ve čtvrtek dopoledne se vstupenkami na Barcelonu a spol čile obchodovalo. Aktuálně.cz narazilo na několik šokujících nabídek.

Balíček na Ligu mistrů za 15.000 korun

Jeden z překupníků ´vyšponoval´ cenu za dva balíčky vstupenek na 30.000 korun. Samostatný lístek na FC Barcelona vyšel na 9000 korun, na AC Milán na 5000 korun.

Na Bazoš.cz se ozývali i zajemci o jednotlivé vstupenky na FC Barcelona. Jeden z nich by obětoval až 6000 korun. Další to zkoušel za pouhých 2000 korun.

Vedení Aukra důkladně zvažovalo, jestli vstupenky na Ligu mistrů z portálu stáhnout.. "Jejich prodej totiž není v rozporu se zákonem a pro některé kupující představovaly atraktivní zboží," vysvětlil Vychytil.

Viktorka uvítá v Edenu již 13. září běloruský ATE Borisov, 1. listopadu ´otřese´ Vršovicemi FC Barcelona a  6. prosince tam dorazí neméně slavný klub - AC Milán.

reklama