Australané prvně vyhráli šampionát Asie, rozhodl jediný gól

31. 1. 2015 12:46
Fotbalisté Austrálie poprvé v historii vyhráli mistrovství Asie. Pořádající země turnaje v dnešním finále v Sydney porazila Jižní Koreu 2:1 po prodloužení.
James Troisi slaví vítězný gól Austrálie ve finále asijského šampionátu.
James Troisi slaví vítězný gól Austrálie ve finále asijského šampionátu. | Foto: Reuters

Sydney - Fotbalisté Austrálie poprvé v historii vyhráli mistrovství Asie. Pořádající země turnaje v dnešním finále v Sydney porazila Jižní Koreu 2:1 po prodloužení. Australané vedli po gólu Luonga, ale v nastavení poslal Son Hung-min zápas do nastavení, ve kterém rozhodl Troisi.

Korejci v předchozích pěti zápasech na šampionátu ani jednou neinkasovali, ovšem v poslední minutě první půle našla Austrálie na jejich obranu recept. Luongo si v obležení obránců zpracoval míč do volného prostoru a z 18 metrů se trefil přesně k tyči.

Už se zdálo, že Austrálie dovede zápas k nejtěsnější výhře, jenže v nastavení přišel korejský nákop, domácí obránci prohráli tři souboje za sebou a největší hvězda Koreje Son Hung-min srovnal. Na řadu přišlo prodloužení, ve kterém rozhodl ve 106. minutě Troisi.

Austrálie tak prvním titulem v historii vylepšila druhé místo z roku 2011, kdy ve finále podlehla Japonsku. Korea stříbrem přerušila bronzovou sérii z předchozích dvou mistrovství, na první titul od roku 1960 však čeká dál.