Balotelli popravil Palermo, vyhrála i Neapol

17. 3. 2013 22:55
Mario Balotelli dvěma góly pomohl AC Milán k výhře nad Palermem. Po přestřelce vyhrála i Neapol nad Atalantou.
Mario Balotelli slaví jeden z gólů
Mario Balotelli slaví jeden z gólů | Foto: Reuters

Milán - Dvěma góly Mario Balotelli pomohl ve 29. kole italské ligy AC Milán k výhře nad Palermem a jeho tým nadále stáhá druhou Neapol, která také vyhrála po přestřelce s Atalantou 3:2.

Na San Siru rozjásal domácí příznivce Balotelli už v 8. minutě, když proměnil pokutový kop po faulu na jeho osobu.

Hosté sice drželi s AC krok, ale do vážnějších situací se nedostávali. Naopak po přestávce krásnou ranou k tyči přidal druhý zářez Balotelli.

Neapol se od propadáku v dvojutkání v Evropské lize s Plzní výsledkově trápí a v posledních sedmi duelech vstřelila jen dva góly. V neděli ale smůlu zřejmě prolomila.

Nejprve z penalty otevřel skóre Cavani. Hosté sice v prvním poločase vyrovnali, ale po přestávce zvýšil opět nejlepší střelec Neapole. Atalanta se nevzdávla a znovu dokázala vyrovna, jenže domácí díky Panděvovi v 81. minutě opět odskočili a vedení udrželi.

Totti dal rekordní 226. gól

Díky třem bdoům tak před AC uhájili druhou příčku. Juventus má v čele devítibodový náskok.

Francesco Totti pomohl brankou k výhře AS Řím 2:0 nad Parmou a se 226 góly se osamostatnil na druhém místě historické tabulky střelců italské ligy. AS tak dohnalo Inter Milán na pátém místě.

Ten má ale zápas k dobru, protože jeho nedělní duel na hřišti Sampdorie Janov bylo odloženo kvůli počasí. Hosté požádali o změnu termínu po předpovědi meteorologů, podle které večer na severu Itálie hrozí silné sněžení, déšť a bleskové záplavy.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

Siena - Cagliari 0:0, AC Milán - Palermo 2:0 (9. z pen. a 66. Balotelli), Fiorentina - FC Janov 3:2 (33. Aquilani, 62. Cuadrado, 77. vlastní Cassani - 59. Portanova, 69. Antonelli), Neapol - Bergamo 3:2 (4. z pen. a 65. Cavani, 81. Panděv - 31. vlastní Cannavaro, 73. Denis), Pescara - Chievo 0:2 (88. Stoian, 90.+2 Théréau), AS Řím - Parma 2:0 (7. Lamela, 70. Totti), FC Turín - Lazio Řím 1:0 (82. Jonathas)

Utkání Sampdoria Janov - Inter Milán bylo odloženo kvůli hrozícím záplavám.

1. Juventus Turín 29 20 5 4 57:18 65
2. Neapol 29 16 8 5 50:26 56
3. AC Milán 29 16 6 7 52:32 54
4. Fiorentina 29 15 6 8 53:35 51
5. AS Řím 29 14 5 10 60:49 47
6. Inter Milán 28 14 5 9 44:37 47
7. Lazio Řím 29 14 5 10 37:35 47
8. Catania 29 13 6 10 39:36 45