reklama

Balotelli už nebude vyvádět v Anglii, přestupuje do AC Milán

Mario Balotelli přestupuje za 20 milionů eur do AC Milán. Mario Balotelli přestupuje za 20 milionů eur do AC Milán. autor: Reuters
Kontroverzní italský fotbalista Mario Balotelli přestupuje za 20 milionů eur z Manchesteru City do AC Milán.

Milán - Kontroverzní útočník Mario Balotelli přestoupil z Manchesteru City do AC Milán.

Vedení Rossoneri za dvaadvacetiletého fotbalistu údajně zaplatilo 20 milionů eur a ve středu po lékařské prohlídce s ním podle agentury ANSA podepíše smlouvu do roku 2017.

Zapálil si dům a pral se s trenérem

Balotelli se vrací do Itálie po necelých třech letech v Anglii, během kterých na sebe v City upozornil zejména různými výstřelky a disciplinárními prohřešky.

S kamarády například zapálil vlastní dům zábavní pyrotechnikou, měl řadu konfliktů se spoluhráči a naposledy se při tréninku popral s trenérem Robertem Mancinim.

Majitel AC řekl: Je zkažené jablko. Ale teď obrátil

Nechvalně se o Balotellim vyjádřil i majitel AC Milán Silvio Berlusconi, který nedávno útočníka označil za "zkažené jablko". Bývalý italský premiér současné prohlásil, že klub takového hráče nepotřebuje, ale posléze se za svá slova omluvil.

Balotelli v minulosti v Itálii nastupoval za Inter Milán a s tímto městským rivalem AC vyhrál třikrát Serii A a v sezoně 2009/2010 byl také u triumfu v Lize mistrů. Do Manchesteru City poté vicemistr Evropy z loňského roku odešel v srpnu 2010 za 22 milionů eur.

reklama