reklama

Balotelliho trápí záda a možná nestihne zápas proti Česku

Mario Balotelli v dresu italské reprezentace. Mario Balotelli v dresu italské reprezentace. autor: Reuters
Lékaři národního týmu nemohou zaručit, že dvaadvacetiletý útočník AC Milán bude do příštího týdne fit.

Florencie - Italský fotbalový reprezentant Mario Balotelli kvůli zranění zad vynechá páteční přípravné utkání se San Marinem a není jistý ani jeho start v kvalifikaci proti České republice. Lékaři národního týmu nemohou zaručit, že dvaadvacetiletý útočník AC Milán bude do příštího týdne fit. Duel světové kvalifikace se bude hrát 7. června v Praze na Letné.

"Nevíme, kolik času bude potřebovat k zotavení. U tohoto typu zranění musíme zdravotní stav posuzovat ze dne na den. Při běžeckém testu cítil bolest, tak jsme ho svěřili do péče fyzioterapeuta," uvedl lékař italského týmu Enrico Castellacci.

"Doufáme, že se včas uzdraví a bude moci hrát s Českou republikou, ale nemůžeme to zaručit. Pracujeme na tom, aby utkání stihl, ale nechceme za každou cenu riskovat," doplnil Castellacci.

Prandelli má problém se složením útoku

Zdravotní problémy nepustí do utkání se San Marinem ani dalšího útočníka a Balotelliho klubového spoluhráče Stephana El Shaarawyho, který má pohmožděný kotník. Obránce Andreu Barzagliho z Juventusu zase trápí achillovka.

Lídr kvalifikační skupiny tak zřejmě bude mít problémy se složením útoku. Vedle Balotelliho a El Shaarawaho chybí i další forvard Pablo Osvaldo. Toho trenér Itálie Cesare Prandelli potrestal za porušení etického kodexu, protože urazil svého kouče z AS Řím Aurelia Andreazzoliho.

V týmu "Azzurri" zůstávají do ofenzivy Alessandro Diamanti s Albertem Gilardinem z Boloni, Sebastian Giovinco z Juventusu a Marco Sau z Cagliari.

reklama