reklama

Baník chystá protest. Má vrátit miliony za Ličku

Rozhodla o tom arbitráž v Lausanne

Lausanne - Až mezinárodní arbitráž CAS v Lausanne musela řešit spor dvou českých fotbalových klubů o miliony za Maria Ličku. Po úterním rozsudku se mohli radovat zástupci Slovácka.

Baník Ostrava totiž musí dle rozhodnutí arbitráže právě Slovácku vrátit 4,8 milionu korun, které od týmu neoprávněně inkasoval za odchod Maria Ličky do zahraničního angažmá.

Slovácko koupilo Ličku v srpnu roku 2005 za 4,8 milionu korun a stejnou částku mělo Baníku vyplatit v případě, že hráče vymění či pustí na hostování.

Čtěte také:
Policejní (ne)dohled. Mokrý: Fotbal bude bez násilí
Sparta získala útočníka. Posílil ji Slovák Piroska

Mario Lička sice na konci léta roku 2006 utekl do anglického Southamptonu, avšak Slovácko za něj neobdrželo od anglického celku žádnou náhradu, a tedy podle mezinárodní arbitráže nemělo nic platit.

Jiný názor ale předtím měly české fotbalové instituce, které vyplacení 4,8 milionu do pokladny Baníku po Slovácku vyžadovaly.

"Nikdo nevěřil, že se k mezinárodní arbitráží odvoláme, ještě žádný český klub této možnosti nevyužil. Ale nic jiného nám nezbylo. Jednalo se jednoznačně o nekorektnost vůči našemu klubu, který měl v té době existenční problémy," vysvětlil v tiskovém prohlášení Zdeněk Zemek, majitel 1.FC Slovácko.

Baník se proti rozhodnutí arbitráže hodlá odvolat ihned, jakmile dostane do svých rukou oficiální vyrozumění o rozsudku.

"Svazová arbitráž nám dala předtím za pravdu, určitě se chceme odvolat," sdělil Aktuálně.cz mluvčí Baníku Igor Bruzl.

reklama