reklama

Baník dluží peníze. Svěrkoš už vede exekuční řízení

Václav Svěrkoš je na kordy s Baníkem. Ikona klubu se chce soudit o dlužné peníze. Václav Svěrkoš je na kordy s Baníkem. Ikona klubu se chce soudit o dlužné peníze. autor: Dalibor Sosna
Do boje proti klubu jde miláček fanoušků Václav Svěrkoš. Jeden dluh je z hráčské smlouvy, dluhy z ručitelského závazku Baníku za půjčky bývalého majitele Petery, řekl hráčův právník.

Ostrava - Fotbalový útočník Václav Svěrkoš vede podle informací serveru iDnes.cz s Baníkem Ostrava a bývalým majitelem klubu Tomášem Peterou exekuční řízení.

Třicetiletý hráč se tak chce podle svého právního zástupce Petra Kausty domoci vyplacení dlužných částek. O jakou sumu jde, ale neprozradil.

Ať Šafarčík vysvětlí situaci

"Jeden dluh je z hráčské smlouvy, druhý z ručitelského závazku Baníku za půjčky pana Petery. Spíše pan Šafarčík by měl vysvětlit, proč to dospělo do takové situace," řekl Kausta iDnes. Předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík se zatím k věci nevyjádřil.

Kausta popřel informace, že Baník rozvázal se Svěrkošem smlouvu. Potvrdil ale, že se ji klub snaží ukončit.

Svěrkoš: Budu se bránit soudně

"Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že právě od svého mateřského klubu se dočkám nepravdivého obvinění, proti kterému se budu muset soudně bránit," napsal bývalý reprezentant na svém facebookovém profilu.

Svěrkoš je momentálně po další operaci kolena mimo hru. V srpnu si znovu poškodil vazy v koleni a musel na třetí operaci, lékaři mu transplantovali přední zkřížený vaz.

reklama