reklama

Baník jedná o angažmá s Látalem. Ten letí za Kubinou

Radoslav Látal by mohl Baník převzít už v zimě

Ostrava - Tomáš Petera, majitel Baníku Ostrava, se v úterý sešel s Radoslavem Látalem. Nabídl mu pozici trenéra klubu. Aktuálně.cz to sdělil spolehlivý zdroj.

Čtrnáctá příčka v tabulce, jen tři body nad hranou sestupového ponoru, šéfy ani fanoušky Baníku netěší. Dosavadní kouč Pavel Malura měl velmi těžkou pozici, protože tým převzal až v rozehrané soutěži.

Jeho předchůdce Karola Marka totiž Petera vyhodil po prvním ligovém kole.

Petera se k úternímu jednání s Látalem odmítl jakkoli vyjádřit, Látalův telefon vyzvání, reportérovi Aktuálně.cz se mu zatím nepodařilo dovolat. Pokud se Baník s Látalem domluví, nebude to každopádně hned.

O fotbale více čtěte:

 • Sparta odvolala Chovance i celý realizační tým
 • Poláci: Češi nejsou silní. Nepostoupíme-li, jsme nuly
 • Chelsea chystá čistku, v létě má odejít i Petr Čech
 • Látalův příchod by zapadal do velkých změn, které s v Baníku chystají. Spolumajitelem klubu se má stát vedle Petery i hokejista Pavel Kubina, sportovním manažerem by se měl stát Marek Jankulovski. Tyto vize naznačil v minulých dnech jako první deník Sport a do detailu je představil deník Insider.

  "Látal se teď vydá do Ameriky právě za Kubinou, aby s ním všechno probral," sdělil zdroj Aktuálně.cz.

  Vedle Látala by se měl do Baníku vrátit i Mičola

  Vedle Látala by se v zimě mohl vrátit do Baníku i útočník Tomáš Mičola, který v prvoligovém francouzském Brestu se dostává na hřiště jen sporadicky.

  "Takový hráč by nám dokázal pomoct, protože zná prostředí i řadu hráčů a svoji kvalitu tady prokázal. O změnách jsme se ale zatím nebavili. Když už by měl někdo přijít, tak vyzkoušený a kvalitní hráč. Brát volné hráče bez smlouvy na zkoušku, to může být kontraproduktivní," řekl ČTK Malura.

  Radoslav Látal je vicemistrem Evropy 1996 a jako hráč Schalke 04 vítězem Poháru UEFA. Po návratu z ciziny se chtěl zprvu etablovat v "rodné" Olomouci, ale tam se brzy nepohodl s vedením a tak finále jeho velké kariéry viděly ostravské Bazaly.

  V roce 2004 podzvedl jako kapitán Baníku nad hlavu trofej pro mistra ligy.

  Jako trenér pak působil v Opavě a Frýdku-Místku, nyní vede druholigový Sokolov.

  Návrat Jankulovského trval jen osm minut, pak se zranil Návrat Jankulovského trval jen osm minut, pak se zranil Prohlédněte zde

  reklama