Baník opět dotáhl Spartu. Výhru v Ďolíčku trefil Varadi

Sport Sport, Red Spo
26. 4. 2010 19:21
Bohemians 1905 - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Fanoušci Baníku mohou slavit. Jejich celek vyhrál i na hřišti Bohemians 1905
Fanoušci Baníku mohou slavit. Jejich celek vyhrál i na hřišti Bohemians 1905 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - O vedoucím celku fotbalové Gambrinus ligy znovu rozhoduje jen skóre.

Na dosavadního lídra, pražskou Spartu, se totiž v pondělí opět bodově dotáhl Baník Ostrava, který porazil v dohrávce šestadvacátého kola Bohemians 1905 1:0.

Tým Miroslava Koubka tak má stejně jako letenský celek na špici tabulky čtyřiapadesát bodů. Více světla do boje o titul proto přinese zejména příští kolo, kdy se oba týmy utkají ve vzájemném střetnutí na Bazalech.

Vyprodaný Ďolíček (jehož budoucnost je stále nejasná) mohl vidět po devadesát minut spíše boj, v němž rozhodla jediná branka.

Té dosáhl osm minut před koncem první půle Adam Varadi, který si naskočil na centr Vydry a hlavičkou ke vzdálenější tyči překonal brankáře Sňozíka.

Domácí sice měli také své šance, ale v koncovce nebyli tak přesní. Ještě v úvodním dějství mohl vyrovnat Jan Štohanzl. Ten se v pokutovém území obtočil kolem Bolfa, ale z nadějné pozice ostravskou branku přestřelil.

Baník ve druhé půli spolehlivě bránil a dlouho svého soupeře do ničeho nepustil. Naopak to byl on, kdo mohl v závěru ještě zvýšit svůj náskok. Po rychlém brejku oslovil Matěj Vydra přesnou přihrávkou Neuwirtha, jenže pojistku odmítl.

Klokani nakonec ještě v závěru svého soupeře zmáčkli, ovšem ani během toho tlaku se jim už vyrovnat nepodařilo.