reklama

Baník Ostrava má nového kouče. Vrací se Komňacký

František Komňacký se po devíti letech vrací do Baníku. Zachrání chudou Ostravu v první lize? František Komňacký se po devíti letech vrací do Baníku. Zachrání chudou Ostravu v první lize? autor: Eduard Erben
Komňacký podepsal smlouvu na rok a půl. Dosavadní kouč Martin Svědík bude asistentem.

Ostrava - Fotbalistů Ostravy se po devíti letech opět ujme trenér František Komňacký, který s Baníkem získal poslední titul v sezoně 2003/04. Bývalý reprezentační asistent Michala Bílka se s vedením patnáctého celku podzimní části ligy dohodl na spolupráci měsíc pod svém odchodu z Jihlavy.

Klub oznámil jeho příchod na odpolední tiskové konferenci. Komňacký podepsal s Baníkem smlouvu na rok a půl. Dosavadní hlavní lodivod Martin Svědík zůstane v realizačním týmu jako asistent.

"Baník je klub, který má perspektivu"

Před hráče na Bazalech nový hlavní trenér poprvé předstoupí při pátečním zahájení zimní přípravy.

"S panem Šafarčíkem jsme se setkali dvakrát před tím, než jsme se dohodli. Jednání bylo korektní, nic mi nezastíral. Baník je pořád klub, který má perspektivu. To nejhorší má snad za sebou a lákalo mě pomoct vrátit klub tam, kam patří," řekl Komňacký na tiskové konferenci.

"Při odchodu jsem říkal, že mě nebaví hrát o sestupové příčky, ale Baník je něco jiného. Mohl jsem zůstat doma a užívat si půl roku volna, ale pořád ještě cítím potřebu jít dále a něčeho ve fotbale po neúspěšném půlroce v Jihlavě dokázat," řekl Komňacký.

Vedení slíbilo Komňackému posily

Je ale smířený s tím, že na jaře čeká Ostravu boj o holý život. "O sestup hraje sedm osm klubů. Zachrání se to mužstvo, které v to bude nejvíce věřit a bude ochotno pro to na hřišti nejvíce udělat. Nebude to o krásném fotbalu, ale o vůli," řekl Komňacký.

I když Baník v zimě opustili jeden z klíčových hráčů Antonín Fantiš nebo nejlepší střelec Vojtěch Engelmann, Šafarčík Komňackému slíbil adekvátní náhrady v rámci finančních možností. Na pátečním startu zimní přípravy se má objevit už několik nových tváří.

"Co se týče ekonomiky, vidíme světýlko na konci tunelu. Hledáme lídry, kteří by hře vtiskli větší kvalitu. Chceme, aby přišla nová krev odjinud, protože místní zdroje jsou vyčerpány," řekl Komňacký. Podle Šafarčíka kádr v zimě doplní pět až šest hráčů.

V roce 2004 s Vrbou dotáhl Baník k titulu

Komňacký se do Baníku vrátí devět a půl roku po společném triumfu v české lize. Po svém tehdejším příchodu z Púchova klub s asistentem Pavlem Vrbou dovedl k titulu, v říjnu 2004 se však kvůli neuspokojivým výsledkům musel poroučet.

Posléze působil v Ružomberku, ruském Rostově a bezmála pět let v Jablonci. Jeho posledním angažmá byla Jihlava, která ho však před posledním podzimním kolem a po debaklu 0:5 v Příbrami propustila.

reklama