Slavia zdolala Příbram a nahání Liberec , Baník padl i s Jihlavou

28. 11. 2015 18:56
Baník Ostrava pokračuje ve strašidelné sérii. Po 15 kolech nasbíral pouhé čtyři body. Právě dnešní soupeř z Jihlavy mu tak v tabulce ještě více odskočil. Slavia doma zdolala Příbram a Olomouc zase v derby Slovácko.
Milan Škoda proti Příbrami otevřel skóre zápasu
Milan Škoda proti Příbrami otevřel skóre zápasu | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Slavie vyhráli v 15. ligovém kole nad Příbramí 2:1. Skóre otevřel ve 27. minutě z penalty Milan Škoda, po pauze přidal druhou trefu Karel Piták a pak už jen snížil Josef Divíšek.

Baník nezvládl ani souboj dvou nejslabších týmů ligy a po porážce 1:2 s Jihlavou zůstává se čtyřmi body beznadějně poslední. O šesté porážce Baníku v řadě rozhodl ve 44. minutě Muris Mešanovič.

Sigma si poradila se Slováckem díky dvěma gólům Tomáše Malce 2:0 a odskočili sestupovému pásmu na rozdíl tří bodů.

Mladá Boleslav na svém hřišti jen remizovala s Bohemians Praha 1905 1:1 a přišli o šanci posunout se v neúplné tabulce na druhé místo.

Slavia se dotáhla na čtvrtý Liberec

K vedení červenobílým pomohla penalta. Frydrych při snaze střílet po kontaktu s příbramským Pilíkem ve vápně upadl a Škoda s přehledem zavěsil z pokutového kopu do horní části branky. Připsal si jubilejní desátý gól v ligové sezoně. Naopak Pilíkovi zhořkl 200. duel v nejvyšší soutěži.

V 68. minutě navýšila Slavia vedení. Na přihrávku za obranu si naběhl Piták a z úhlu překonal Hrušku. V lize skóroval poprvé od loňského října. Hosty pak dvakrát od třetího inkasovaného gólu zachránil Hruška, který nejprve vychytal Mikulu a pak Pilíka.

Domácí zahozené šance mohly mrzet, protože čtvrthodiny před koncem Příbram snížila. Divíšek střelou z úhlu propálil Berkovce a připsal si první ligový gól v kariéře. Víc už hosté nestihli, naopak pojistit vedení Pražanů mohl Škoda, ale sám před brankou trestuhodně přestřelil.

Baník nezvládl další existenční zápas

Nerad nejprve odzbrojil laxního Kukece, pak doslova zesměšnil Lásika s Machovcem a nádherné sólo korunoval i jesličkami gólmanu Pavlenkovi.

Ostrava vytoužený vyrovnávací gól ofenzivním elánem vydřela. Po velkém závaru v jihlavském vápně Vaculík tečoval Mičolovu ránu do břevna a odražený balon ve zmatku jihlavský stoper Krejčí omylem uklidil z malého vápna do vlastní sítě.

Hostujícího brankáře Hanuše pak pořádně vyděsil a protáhl ještě dělovkou z dvaceti metrů Lásik, ale co Ostrava perně vybojovala, devalvovala tradičními dírami v defenzívě. Vaculík těsně před poločasem přes Ježdíka prošel po pravé straně jako nůž máslem a Mešanovič na jeho centr pouze nastavil placírku.

Ostrava i v deseti sahala po remíze. Marek v 83. minutě stáhl v šestnáctce Červenku, jenže Kukecovu penaltu Hanuš vystihl a vyrazil. Baník tak má v polovině soutěže na kontě pouhé čtyři body a v historii samostatné soutěže byla horší pouze Dukla, která v 15 kolech ročníku 1994/1995 získala jen dva body. Jihlava se naopak vítězstvím poslední Ostravě vzdálila už na jedenáct bodů.

Olomouc se odpoutala od sestupových pozic

Už ve 4. minutě šla Sigma do vedení. Vepřek poslal poslal přízemní centr před branku Slovácka, po odrazu si ho našel Tomáš Malec a podél brankáře Heči ho poslal do branky.

Vyrovnat mohlo Slovácko ve 37. minutě. Sigma po sérii zaváhání nabídla hostům vymetenou cestu středem obrany a jen skvělý zákrok Buchty proti Havlíkovi ji uchránil od inkasované branky.

Sigma hrozila z brejků, které ale vždy skončily nepřesnou finální přihrávkou. Druhý gól tak domácí přidali až v 84. minutě z penalty po zákroku Reinberka na Faltu. Druhý gól v utkání si připsal Malec.

Mladá Boleslav ztratila s Bohemians

"Klokani" se rychle osmělili a hrozili brejky, které táhli rychlonozí cizinci Mosquera a Acosta. Po jednom z takových brejků vznikl ve 27. minutě ve vápně Mladé Boleslavi závar, Polom zahrál nedůrazně, k odraženému míči se dostal Jirásek a tvrdou ranou k tyči poslal hosty do vedení.

Domácí ale odpověděli už za čtyři minuty. Aktivní Zahustel si narazil se Ščukem, ten mu ideálně míč vrátil kolmicí za obranu, reprezentační záložník byl tak zcela sám před brankářem Zlámalem, kterého prostřelil a srovnal.

Mladá Boleslav měla nadále vytrvalý tlak, ale do šancí se nedostávala. Jen Kúdela zapomenutý na zadní tyči, ale u něj byl včas brankář Zlámal a šanci mu zmařil. Efektivitu nezlepšil ani střídající Baroš, kterého se domácím nepovedlo dostat do hry.

Deset minut před koncem naopak mohl rozhodnout pro Bohemians Mosquera, z voleje však netrefil prázdnou branku. Víc už oba týmy nevymyslely a rozešly se smírně.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

15. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)

Branky: 31. vlastní Krejčí - 7. Nerad, 44. Mešanovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí. ČK: 65. Narh (Ostrava). Diváci: 1985.

Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (81. Mondek), Mišák (52. De Azevedo) - Narh, Kukec, Mičola (62. Szotkowski) - M. Červenka. Trenér: Korytář.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Šourek, J. Krejčí, Šulek - Marek, Jánoš (86. Demeter) - Vaculík (70. Kryštůfek), Nerad, Quintero (46. Fulnek) - Mešanovič. Trenér: Bokša.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)

Branky: 27. Milan Škoda z pen., 67. Piták - 75. Divíšek. Rozhodčí: Příhoda - Nádvorník, Caletka. ŽK: Tregler, Dosoudil, Zápotočný (všichni Příbram). Diváci: 5642.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Bílek, Deli, T. Jablonský - Souček - Mikula, M. Vukadinovič (80. Kenija), Piták, Zmrhal (90. Černý) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Hnaníček (72. Suchan) - Pilík (90. Chaluš), Barák, Štípek (87. Januška) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branka: 4. a 85. z pen. Malec. Rozhodčí: Kocourek - Paták, Urban. ŽK: Malec, Houska, Navrátil, Hála, Vepřek - Došek, Daníček, Valenta, T. Rada, Reinberk. Diváci: 3568.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek - Moulis (67. Falta), Houska, Plšek (75. Petr), Šindelář, Navrátil (87. Štěpán) - Malec. Trenér: Jílek.

Slovácko: Heča - Chvátal, Břečka, T. Rada, Reinberk - Diviš (46. Hlúpik), Valenta, Havlík, Daníček, Civič (71. Sadílek) - Došek (59. Koné). Trenér: Habanec.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Hock. ŽK: Baroš, Zahustel - Pauschek, Bartek. Diváci: 1846.

Ml. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Ščuk, J. Rada - Zahustel (78. Chramosta), Čermák (64. Baroš), Skalák - Magera. Trenér: K. Jarolím.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Šírl - Jindřišek - Acosta (70. Bartek), Jirásek (90. Šmíd), Hubínek, Mosquera - Schick (84. Mikuš). Trenér: Pivarník.