Baník poznal po delší době výhru. Olomouc nadělovala

18. 9. 2010 20:11
Baník - Hradec 1:0, Olomouc - Liberec 4:4
Olomouc se opět dotáhla na vedoucí Plzeň
Olomouc se opět dotáhla na vedoucí Plzeň | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Praha - V posledních týdnech už pomalu zapoměnli, jak chutná vítězství. Aby toho, nebylo málo, tak ještě vypadli v domácím poháru s třetiligovým Slavičínem. Až v sobotu udělali fotbalisté ostravského Baníku svým fanouškům radost.

Prolomili sérii pěti proher v řadě a konečně si v duelu devátého kola Gambrinus ligy připsali tři body. Na Bazalech totiž před 3613 diváky udolali nováčka z Hradce Králové 1:0. Kýženou branku rozhodující branku vsítil na začátku druhé půle Tomáš Frejlach.

Typická věc v derby? Řepkův faul, žertuje Kisel
Plzeň vládne dál. V lize je výjimečná, přiznal Komňacký
Plzeň veze výhru z Jablonce a dál se vzdaluje ostatním

I když se zpočátku vše odvíjelo podle starých not. Baník, který byl po sérii ztrát psychicky na dně mohl jít do vedení už v desáté minutě, jenže proti se znovu postavily (jako v dřívějších zápasech) brankové konstrukce. Konkrétně Lukeš orazítkoval svou ranou břevno a dorážející Varadi zase tyč.

Hosté chtěli využít krize svého soupeře, před přestávkou se krásně opřel do míče Dvořák a Baranek měl co dělat, aby jeho pokus vyškrábl nad.

Baník pokračoval ve snaze dát vedoucí gól a v čtyřiapadesáté minutě se dočkal. Po dlouhém autu se míč odrazil až k Frejlachovi, a ten rozjásal nepříliš zaplněné ochozy. Nováček ale nic nezabalil a domácí se báli o výsledek do poslední chvíle. Čtvr hodiny před koncem musel navíc znovu zasáhnout skvěle Baranek proti pokusu Pilaře. Následná dorážka Dvořáka pak letěla mimo.

Ostravští se tak po vytoužené výhře odpoutali ode dna tabulky.

Olomouc čtyřmi góly rozebrala Liberec

Show s jednoznačným výsledkem připravili svým fanouškům fotbalisté Sigmy Olomouc. Ti důrazně odpověděli na páteční výhru Plzně v Jablonci a po jasné výhře 4:0 nad Libercem se znovu dotáhli na lídra na rozdíl šesti bodů.

Na Andrově stadionu bylo navíc rozhodnuto šestnácti odehraných minutách, kdy už na světelné tabuli svítil stav 3:0.

Hned po třech minutách totiž nejprve využil chybného vyběhnutí brankáře Bičíka Michal Hubník a následně ho gólově napodobili i jeho spoluhráči Petr s Navrátilem.

Také Liberec mohl ještě duel zdramatizovat, na rozdíl od Sigmy ale své šance spaloval, tak jako Gebreselassie, jenž hlavičkoval po rohu Štajnera do tyče, nebo jako Jakub Vojta, jenž po parádní přihrávce Keriče trestuhodně přestřelil.

Olomouc proto nastoupila do druhé půle zcela uvolněná a natěšeným divákům přidala ještě jeden gól, v pětapadesáté minutě stanovil konečné skóre Tomáš Janotka.

Primát nejneproduktivnějšího týmu pak už odpoledne potvrdila Příbram, která nestačila v domácím prostředí na Slovácko a prohrála po brance Jiřího Valenty 0:1.

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)