Baník prohrál pošesté v řadě. V Liberci dostal 4 góly

10. 9. 2010 20:10
Slovan Liberec - Baník Ostrava 4:1 (2:1)
Archivní foto
Archivní foto | Foto: Jan Langer

Praha - Krize fotbalistů ostravského Baníku stále pokračuje. Na hřišti libereckého Slovanu sice v 8. kole první ligy vedli už od čtvrté minuty 1:0, nakonec ale prohráli 1:4, což je už jejich šestá prohra v řadě.

Baník čeká na výhru od 3. kola, kdy doma porazil Brno. Od té doby prohrál pětkrát v lize a v odvetě Evropské ligy proti běloruskému Mogilevu. V tabulce mu tak s pěti body stále patří sestupová předposlední příčka s bodovou ztrátou na Bohemians 1905.

Chovanec: Hoheneder a Zeman musí zabrat. Jinak odejdou
Šírl opouští po osmi letech Zenit. Bude hrát v Čechách

I tak však trenér Baníku Miroslav Koubek v pozápasovém rozhovoru potvrdil, že na rezignaci nemyslí a chce dodržet smlouvu v klubu.

Zato Liberec může slavit nejen první domácí výhru v sezoně, ale také výhru nad Baníkem na domácím hřišti po čtyřech letech, která jej posunula na sedmé místo tabulky.

Začátek přitom Baníku vyšel na výbornou. Navrátilec do sestavy Lukeš ve čtvrté minutě načechral míč z přímého kopu na malé vápno a Šmejkal hlavičkou s přispěním teče obránce Liberce Fleišmana otevřel skóre.

Baník mohl své vedení zvýšit ve 13. minutě. Po dalším Lukešově centru však kapitán Neuwirth hlavičkoval těsně vedle tyče liberecké branky.

A tak přišel za pět minut trest na druhé. Ve vápně se uvolnil Kerič, jeho první střelu obránci zblokovali, na tu druhou už brankář Baranek nedosáhl. V 29. minutě mohl skóre otočit reprezentant Štajner, který napřáhl z 25 metrů, Baranek však jeho pokus vyrazil.

Pět minut před přestávkou však Slovan obrat dokončil. Gecovovu střelu tečoval Neves a Nezmar na zadní tyči ve skluzu doklepl do odkryté branky, čímž zaznamenal svou první trefu v sezoně.

Definitivně zlomil odpor Baníkovců hned po přestávce Fleišman, který zpoza vápna napálil bez přípravy odražený míč do brány, čímž si připsal první ligový gól.

Další gól mohli dát Liberečtí hned v zápětí, Bosančič však po pohledné kombinaci celého týmu zamířil jen do boční sítě. Baník mohl alespoň zdramatizovat zápas o chvíli později, Nevesovu střelu však vykopl těsně před brankovou čarou Vácha.

Slovan mohl strvrdit vedení v 83. minutě, Vulin však po Štajnerově centru odkrytou bránu netrefil. Počtvrté byl brankář Baranek překonán až v nastavení, kdy jej svou tradiční pumelicí z více než třiceti metrů prostřelil Papoušek.

8. kolo první fotbalové ligy:

18. Kerič, 40. Nezmar, 47. Fleišman, 90.+2 Papoušek - 4. Šmejkal. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Jiřík. ŽK: Bosančič - Varadi, Marek. Diváci: 4852.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (86. Vojta) - Vácha, Štajner, Gecov, Bosančič (62. Papoušek) - Kerič, Nezmar (68. Vulin). Trenér: Petřík.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Neves, Šmejkal - Lukeš (86. Pilík), Marek, Frejlach (46. Hušbauer) - Šenkeřík (85. Vrťo), Varadi, Koukal. Trenér: Koubek.