Baník promarnil přesilovku a s Teplicemi remizoval

25. 11. 2013 20:06
Fotbalisté Ostravy a Teplic si v dohrávce 15. kola první ligy rozdělili body za bezbrankovou remízu.
Fanoušci Baníku tentokrát neměli důvod slavit, s Teplice ostravský celek remizoval 0:0. | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Fotbalisté Ostravy a Teplic si v dohrávce 15. kola první ligy rozdělili body za bezbrankovou remízu. Přestože Baník hrál po vyloučení hostujícího Kroba od 68. minuty přesilovku, za celé utkání vystřelil jen jednou na branku a pošesté v řadě nezvítězil.

Baník dal už v úvodní pětiminutovce najevo, že jeho cestou k úspěchu by měly být brejky. Fantiš mohl z rychlého kontru do odkryté obrany vytěžit rozhodně více než nepřesný centr, Kukec už si to po krátkém slalomu razil přímo na Slavíka, než ho jako poslední instance faulem za cenu žluté karty zastavil Matula.

Teplice byly bez Mahmutoviče bezradné

Třetí nejlepší ofenziva ligy bez zraněného kanonýra Mahmutoviče na Bazalech zůstávala dost dlužna své pověsti. Teplice se snažily rozvinout tlak, ale domácím jim příliš nedovolili. Ve 20. minutě byl ošetřován hostující brankář Slavík, který pak měl kvůli bolavému stehnu chvíli očividné potíže s pohybem. Domácí toho ale využít nedovedli.

Baník začal sypat písek do svého obranného soukolí ztrátami míče uprostřed pole. Jedna z nich vedla k první šanci Teplic, ale v 29. minutě rychlý protiútok Litsingiho s Táborským skluzem do jeho rány zmařil v hodině dvanácté Baránek.

Severočeši v závěrečné čtvrthodině první půle přece jen získali pevnější půdu pod nohama, jenže po jejich křídelních akcích chyběly ve vápně právě Mahmutovičovy střelecké schopnosti. Dvě minuty před půlí měl gól na hlavě po další ostravské chybě v rozehrávce Salami, ale z malého vápna zamířil pouze do Pavlenky.

Tlak hostí ukončilo vyloučení Kroba

Po pauze se rozdíl deseti míst v tabulce opět úplně vynuloval. Baník vymýšlením v rozehrávce ještě jednou nabídl velkou šanci Salamimu, který ale v 63. minutě po Krobově centru zblízka míč za Pavlenku neprotlačil.

Ostrava pak do boje vyslala z lavičky dlouhána Staška a už po několika sekundách se na něm vyfauloval Krob, který za ostrý zákrok na velkém vápně dostal druhou žlutou kartu a na závěrečných 22 minut daroval Baníku přesilovku. Krobův prohřešek málem dokázal ztrestat ještě Kukec, ale Slavík jeho přímý kop s problémy zneškodnil.

Domácí přesilovce silnější tlak chyběl. Kukece si přesto v závěru našel odražený míč, ale Chorvat bránu netrefil a Teplice tak poosmé z posledních deseti zápasů odjely z Ostravy s bodovým ziskem.

15. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Pelikán. ŽK: Matula, Krob, Jablonský (všichni Teplice). ČK: 68. Krob. Diváci: 2015.

Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Vengřinek - Hable, Droppa - Engelmann (66. Staško), Kukec (87. Kraut), Holzer (79. Lukeš) - Fantiš. Trenér: Svědík.

Teplice: Slavík - Matula, Jablonský, Klein, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (65. Jindráček) - Litsingi (90. Krátký), Táborský, Nivaldo - Salami (88. Hošek). Trenér: Ščasný.

1. Sparta 15 12 3 0 38:9 39
2. Plzeň 15 10 4 1 35:12 34
3. Teplice 15 8 4 3 34:16 28
4. Liberec 15 7 4 4 15:17 25
5. Dukla 15 6 6 3 17:12 24
6. Mladá Boleslav 15 6 5 4 28:19 23